Bajnokság

2020.12.27. 21:09

Botlott a Falco Sopronban

Az NB I.-es kosárlabda-bajnokság 16. fordulójában a remek formában lévő Falco-Vulcano Energia KC Szombathely a Sopron vendégeként szenvedett meglepő – egyben fájó – vereséget.

Falco KC - Novgorod , 20201209, ut, Szombathely, Vas Népe / Unger Tamás Anderson

Mindkét fél jól hangolt a vasárnapi szomszédvári derbire: a Falco kedden a Bajnokok Ligájában bravúros diadalt aratott a spanyol Zaragoza ellen (94-86), míg a Sopron szerdán Jászberényben gyűjtötte be a kötelező győzelmet (56-103). A soproniaktól Wideman személyében egy stabil, magas­poszton bevethető légiós hiányzott, míg a vasiak teljes kerettel érkeztek a mérkőzésre.

A meccs közel negyedórás késéssel kezdődött el – az egyik palánkot kellett beállítani. A Falco kapta el jobban a rajtot, Váradi triplája után a 3. percben már 9-2-re vezetett. A szombathelyiek erős tempót diktáltak, a hazaiak igyekeztek tartani a lépést. Jól kosárlabdázott a Falco, magához ragadta az irányítást. Többször is közelített 10 ponthoz a fórja, de az SKC rendre felzárkózott. Szombathelyi oldalon megoszlottak a terhek, a pontok. Időt kért a házigazda (7. perc: 12-19). A vasi cserék remekül szálltak be a meccsbe, így nem sikerült megtörni a Falco lendületét. A második negyedet váltott pontokkal kezdték a felek – próbált zárkózni a Sopron. De a vasi alakulat visszavert minden hazai próbálkozást. Sőt, Milosevic duplája után 10 pontosra nőtt az előnye (13. perc: 26-36). A Sopron kétségbeesetten dobálta a triplákat, de nem sok labda ért célba – a Falco jól védekezett, remekül lepattanózott. A soproni időkérés után azonban feljavult a hazaiak játéka. Igaz, kellett szombathelyi oldalról néhány elkapkodott támadás, eladott labda, hogy az SKC szinte teljesen eltüntesse a hátrányát. Gasper Okorn is maga köré gyűjtötte tanítványait (15. perc: 35-38). De a Sopron belelkesedett, erőre kapott – a volt Falco-játékos, Borisov vezérelte a soproni rohamokat. Ki is egyenlített a házigazda (18. perc: 44-44). Egy pillanatra. Perl és Bruinsma rángatta ki a Falco szekerét a gödörből. Az etap hajrája nagy csatát hozott, végül a szombathelyi alakulat egyetlen ponttal nyerte meg az első félidőt (20. perc: 51-52).

Fordulás után Anderson ragadta magához a karmesteri pálcát, megint meglépett a Falco. Ismét olajozottan működő csapat benyomását keltette. Kellett a soproni időkérés (24. perc: 55-66). Váradi és Bruinsma is nagy kedvvel játszott – egyre nőtt a csapatok között a különbség (26. perc: 59-73). A Sopron azért küzdött kőkeményen, hogy látótávolságban tartsa ellenfelét. Jól harcolt, ismét visszajött a meccsbe, tíz pont alá faragta hátrányát (30. perc: 74-82). Aztán triplaesővel nyitotta a negyedik negyedet, és felzárkózott (32. perc: 82-85). Nem tudta rendezni sorait a tulajdonképpen klasszikus center nélkül játszó, Searcyt a kispadon tartó Falco – ráadásul alaposan belőtte magát az SKC. Milosevic szerzett fontos pontokat kiélezett pillanatokban. De a Borisov játékára építő Sopron átvette a vezetést (35. perc: 93-90). Időt kért a Falco. Óriási csata bontakozott ki. Milosevic pedig fordított a Falcónak (37. perc: 95-96). Fogyott az idő, váltott vezetést mutatott az eredményjelző. Az utolsó perc 101-98-as állásról kezdődött. Volt lehetősége a Falcónak az egyenlítésre, de Anderson triplája kétszer is leperdült a gyűrűről. Meglepte a végére széteső, kapkodva játszó, sokat hibázó esélyesebb ellenfelét, és megnyerte a mérkőzést a 14 triplát jegyző Sopron – összességében megérdemelten.

Jegyzőkönyv

Sopron KC–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 101-98 (21-27, 30-25, 23-30, 37-16)

Sopron, zárt kapuk mögött, NB I.-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Győrffy P., Minár L., Pozsonyi L.

Sopron: Jackson 12/6, Thompson 24/12, Fazekas 6, Jogéla 22/9, Bagó 2. Csere: Werner –, Borisov 26/9, Takács 9/6, Supola –, Sitku –, Halász –. Edző: Kostas Flevarakis.

Falco: Anderson 22/12, Váradi 14/6, Doktor 2, Bruinsma 18/6, Searcy. Csere: Lake 7, Perl 12, Benke 7, Milosevic 10, Kovács B. –. Edző: Gasper Okorn.

Az eredmény alakulása: 3. p.: 2-9. 7. p.: 12-19. 13. p.: 26-36. 15. p.: 35-38. 18. p.: 44-44. 20. p.: 51-52. 24. p.: 55-66. 26. p.: 59-73. 30. p. 74-82. 32. p. 82-85. 35. p.: 93-90. 37. p. 95-96. 39. p.: 101-98.

Kipontozódott: Jackson (36.)

Kiemelt képünkön: Anderson nagyot játszott (22 pont, 4 tripla, 5 gólpassz) – de a csapata kikapott