kosárlabda

2021.02.20. 21:51

A Jászberény jön a Körmendhez

Háromhetes meccsszünet után az Egis Körmend a Jászberényi KSE együttesét fogadja szombaton 18 órától.

Tóth Judit

Fotó: MKOSZ

A magyar válogatottról – amelynek soraiban ott volt Ferencz Csaba, a körmendiek csapatkapitánya is – szóltak a kosárlabda sport főbb hírei az elmúlt három hétben. Ez a hétvége viszont már a bajnoki fordulóké, és innentől március végéig nem is lesz megállás.

Az Egis Körmend szombaton hazai pályán szerepel, vendége a sereghajtó Jászberény lesz. A JKSE még nem nyert meccset ebben a szezonban, ám a piros-feketék nem veszik félvállról a mérkőzést. Több ismerős is lesz a jászberényi csapatban, így Patai Benjamin, a Körmend korábbi másodedzője és az utánpótlásprogram vezetője, aki tavaly decemberben tette át székhelyét az ország keleti felébe. De ott van a jászságiak keretében két exkörmendi játékos, Filipovic Stefan és Xeyrius Williams is. A Jászberény elég rosszul kezdte a szezont, a mérkőzéseket jórészt az U20-as csapatával játszotta le, hogy ne kelljen mérkőzéseket halasztania a koronavírus-járvány miatt. A szünet előtti idei két fordulóban már jobban teljesített a csapat, bár nyerni nem tudott. Hazai pályán előbb az ASE (90-93), majd a Szolnok ellen vérzett el (78-86).

A Körmend legutóbb február 6-án a Kecskeméttel meccselt, és magabiztos sikert aratott. A találkozó másnapján egy örömteli esemény is történt, megszületett Tóth Norbert kisfia, Vendel.

– A világ legcsodálatosabb érzése van bennem a fiam születése óta. Éppen a szünetünk első napján érkezett, nem a feszített tempójú hetekben, így intenzívebben élhettem meg az első napokat. Egyelőre kétlakiak vagyunk, Budapesten és Körmenden él a család. Nekem most a csapattal nehéz heteim lesznek, fontos mérkőzésekkel. A szünetben nagy hangsúlyt helyeztünk a védekezésünk javítására. A jó támadások alapja a hatékony védekezés, amelyekből könnyű kosarakat lehet szerezni. Nekünk ebből kevés volt a szezonban, ez nagyon hiányzott. Szeretnénk a győztes úton továbbmenni, erre készültünk az elmúlt hetekben, így győzelmet remélek szombaton.

Kiemelt képünkön: Balra Ferencz Csaba, aki a válogatottól tért haza, jobbra az újdonsült apuka, Tóth Norbert