kézilabda

2021.03.23. 07:00

Menetel az SZKKA U20 az NB I/B-s női kézilabda bajnokságban

Zsinórban hetedik bajnoki győzelmét aratta a Sylver OPS Szombathely U20 NB I/B-s női kézilabdacsapata.

20210207 SZKKAu20- Mohácsi TE női kézi NB1/B, Szombathely, Cseh Gábor, CSG, Vas Népe Kulcsr Dorottya

Fotó: Cseh Gábor

Gárdony-Pázmánd NKK–Sylver OPS Szombathely U20 23-26 (11-13). – Gárdony, zárt kapuk mögött, NB I/B-s női kézilabda-mérkőzés, vezette: Maródi, Novák.

Szombathely: Christe, Dobány, Farkas (kapusok), Török, Franka, Kulcsár 4, Pődör B. 6/1, Horváth A. 8, Szmolek, Győri 1, Pődör R. 3/1, Forgács 2, Wald 2, Zsemberi, Lakatos. Edző: Pődör Zoltán.

Hétméteresek: 2/1, ill. 3/2. Kiállítások: 8, ill. 10 perc.

Az eredmény alakulása: 6. perc: 1-3. 13. perc: 3-7. 25. perc: 11-10. 37. perc: 13-13. 52. perc: 20-20. 57. perc: 21-24.

A 11. játéknap elmaradt meccsét pótolták a csapatok: az ötödik fogadta a második helyezettet. A remek formában lévő szombathelyi együttes rögtön a találkozó elején magához ragadta az irányítást. Biztos vezetésre tett szert (13. perc: 3-7). De a házigazda nem adta fel, nagy küzdelemben szorossá tette az első fél­időt – egy pillanatra fordított is (25. perc: 11-10). Végül két góllal megnyerte az első fél­időt a vasi alakulat. Fordulás után is kiélezett csatát vívtak a felek, váltott vezetést mutatott az eredményjelző. A hajrának egálról futottak neki a felek (52. perc: 20-20). De innen már ismét a fizikálisan jobb állapotban lévő szombathelyi csapat akarata érvényesült és bedarálta (57. perc: 21-24), legyőzte szívósan küzdő, amúgy jó erőt képviselő ellenfelét.

Kiemelt képünkön: Kulcsár Dorottya jól, gólerősen játszott