Pont nélkül maradt a Mizdó és a Halogy

2021.05.17. 20:00

Balogunyomi diadal a sárváriak ellen

Az NB I.-es férfi teke-csapatbajnokság 20. fordulójában a Balogunyom nyert a Sárvár vendégeként, a listavezető Nagymizdó kikapott és a Halogy is pont nélkül maradt.

Cseh Gábor, CSG, Vas Népe Balogunyom tekescsapata CSG - Horváth Márton

Fotó: Cseh Gábor

Sárvári Kinizsi-Kékgolyó– Balogunyom TK 2:6 (3406- 3417). – Répcelak, NB I.-es férfi tekemérkőzés.

Sárvár: Rozmán 589, Németh A. 552, Szijj 543, Banai 554, Bejczi 550, Farkas 618. Játékos-edző: Farkas Imre.

Balogunyom: Kiss T. 540, Virág 574, Gombos 579, Doma 557, Józsa 563, Horváth M. 604. Edző: Svajda Győző.

Az első sorban Rozmán remek formában gurítva hozta a csapatpontot Kissel szemben, és pluszfákat szerzett, míg a másik párban Németh fej fej mellett haladva 2-2-es szettaránnyal maradt alul Virággal szemben. Ekkor 1:1-re állt a mérkőzés, és 29 fával vezettek a balogunyomiak. A középső sorban Szijj nem tudta tartani az eredményt a remekül játszó Gombos ellen (1-3). A másik párban nagyon szoros csatában Banai mindössze három fával maradt el a rutinos Domával szemben. A második sor után 3:1-re és 12 fával vezettek a balogunyomiak. A befejező sorban ismét két óriási párharc kerekedett, Bejczi kissé beragadt a rajtnál, de a harmadik szettben fordítani tudott, azonban Józsának jobban sikerültek az utolsó gurítások, így elvitte a csapatpontot. Farkas kiváló szetteket produkálva (618) sem tudta lerázni az ugyancsak kiválóan gurító Horváthot (604), és bár a mérkőzés legjobb eredményével a csapatpontot megszerezte, a csapatösszfában 11 fával jobbnak bizonyult a Balogunyom, így elmaradt a meglepetés. Mindhárom sorban remek párharcok alakultak ki, a végeredmény nem tükrözi hűen a mérkőzés szoros lefolyását. Ifjúsági: 0:4. A mérkőzésre a hazaiak nem álltak ki, így a vendégek kapták a két pontot.

Herendi VTK–Halogy SE-Boldizsár Trans 7:1 (3297-3137). – Herend, NB I-es férfi tekemérkőzés.

Herend: Etlinger 544, Senek 517, Kis Á. 528, Panyi 570, Hegyi 564, Kis D. 574.

Halogy: Németh L. 529, Gerencsér 544, Jakab 471, Dévai B. 536, Tuboly 507, Horváth A. 550. Játékos-edző: Németh László.

Az első sorban megosztoztak a csapatok a pontokon, de 12 fával vezettek a vendég halogyiak. A második párosuk nem tudott pontot szerezni, így ekkor már a Herend állt közelebb a győzelemhez. A 79 fa előny tudatában a befejező hazai párosnak nem volt nehéz feladata, mindkét pont a herendi együttesé lett, így végül 7:1-re nyert a hazai csapat. Ifjúsági: 3:1 (1033-907). Sály 509, Simon 398.

Péti MTE–TOPIDO Nagymizdó 6:2 (3368-3307). – Pét, NB I.-es férfi tekemérkőzés.

Pét: Molnár 541, Kun 607, Kiss G. (Vikor) 518, Szokoli 593, Bíró 564, Bobay 545.

Nagymizdó: Gergó 520, Bagi M. 561, Bagi I. 567, Tompa (Kozmor) 509, Polgár 552, Simon 598. Játékos-edző: Polgár Károly.

A vasi csapat már a mérkőzés elején nehéz helyzetbe került, a kezdőjátékosoknak nem sikerült a pontszerzés, így tetemes, 67 fás hátrányba került. A folytatás sem sikerült jobban, Bagi Imre ugyan egy csapatpontot szerzett, de az összfahátrány már 100 fa fölé nőtt, ezzel gyakorlatilag el is dőlt a mérkőzés. A befejező sorban a jól gurító Simon László közel 600 fás eredménye már csak szépségtapaszt jelentett. Ifjúsági: 0:4. A hazaiak nem álltak ki a mérkőzésre, így a nagymizdói együttes kapta a két bajnoki pontot.

Kiemelt képünkön: A balogunyomi Horváth Márton 604 fát ütött