eredmények

2021.05.31. 07:00

Teke Szuperliga: Répcelaké a bronz, a Gotthárd lett a negyedik

A megyei rangadón aratott győzelmével a Répcelaki SE szerezte meg a bronzérmet a férfi teke Szuperliga 2020/2021-es szezonjában, a Szentgotthárd lett a negyedik. A Csákánydoroszló nem tudott megmenekülni a kieséstől.

20210529 Répcelak - Szentgotthárd teke szuperliga, Répcelak, Cseh Gábor, CSG, Vas Népe

Fotó: Cseh Gábor

Répcelaki SE–Thermalpark- Szentgotthárdi VSE 7:1 (3545-3353). – Répcelak, férfi teke Szuperliga-mérkőzés.

Répcelak: Bíró 582, Horváth Z. 571, Móricz 595, Tóth Á. 585, Molnár 573, Pintér 639. Edző: Kiss Zsolt.

Szentgotthárd: Cseh B. 566, Somodi 587, Cserpnyák M. 550, Walcher 572, Karba B. 543, Pákai/Cseh M. 535. Edző: Cserpnyák Árpád, Tróbert József.

A bronzéremért csapott össze a két vasi csapat. A répcelakiak léphettek pályára kedvezőbb helyzetben, a mérkőzés előtt kétpontos előnyben voltak a vasi riválissal szemben – már döntetlen is elég lett volna nekik a harmadik hely megtartásához. A bronzcsata szoros küzdelemmel indult, az első sorban Bíró Patrik 16 fával felülmúlta Cseh Bencét, Somodi Károly viszont ugyanennyivel Horváth Zoltánt – teljesen egál állásról (1:1, 1153-1153) kezdhetett a második sor.

Itt kezdett elbillenni a mérleg nyelve a Répcelak javára, hiszen mindkét párharcot a hazaiak nyerték – Móricz Zoltán Cserpnyák Martin, Tóth Áron pedig Walcher Roman ellen. A 3:1-es vezetés mellett 58 fás előnybe kerültek a hazaiak. A záró körben pedig szintén mindkét csatát megnyerve – Molnár Pál Karba Bálintot, Pintér Károly pedig Pákai Zsoltot, illetve az őt váltó Cseh Mátét győzte le – bebiztosították győzelmüket, illetve a harmadik helyüket.

A Répcelaki SE egy ezüstje mellett már a hetedik bajnoki bronzérmét nyerte, a Thermalpark-Szentgotthárdi VSE pedig a negyedik helyével az eddigi legeredményesebb szuperligás szezonját zárta. A mérkőzés után éremosztás is volt. A répcelakiak felnőtt-, de a szentgotthárdiak ificsapata tagjainak nyakába is bronzérem került. A répcelakiak ez alkalommal búcsúztatták el a játéktól visszavonuló Vörös Milánt, illetve a más klubba igazoló Pintér Károlyt – utóbbi a nap legjobb eredményével, 639 fával búcsúzott csapatától.

Ifjúsági: 0:4 (1041-1094). Varga B. 528, Simon 513, illetve Cseh M.531, Karba N. 503.

Győr-Szol TC–Csákánydoroszlói TE 8:0 (3516-3387). – Győr, férfi teke Szuperliga-mérkőzés.

Győr: Németh M. 564, Tóth D. 569, Hungler 593, Németh G. 596, Lendvai 580, Koller 614.

Csákánydoroszló: Sütő 555, Schvarcz 558, Meixner L. 555, Horváth R. 545, Vilics 576, Márton Sz. 598. Edző: Musits József.

A csákányiak már korábban lejátszották az utolsó fordulóbeli, Kazincbarcika elleni bajnokijukat. A 7:1-es győzelmük és a szombati Kaposvár– Köfém találkozó (7:1) kedvező alakulása azt jelentette, ha a halasztott győri mérkőzésüket meg tudják nyerni, akkor az utolsó előtti, 11. helyről előrukkolnak és megmenekülnek a kieséstől. De ehhez nagy bravúr kellett volna, ugyanis a győriek a mezőny első feléhez tartoznak, a hatodikok. Nos, négy csákányi játékos – Sütő Zsolt, Schvarcz Levente, Vilics Gábor és Márton Szabolcs – is szoros párharcot vívott, de ők sem tudtak pontot szerezni az egységesen jól teljesítő hazaiakkal szemben. A Csákánydoroszló vereségével maradt a 11. helyen és búcsúzik a Szuperligától. Ifjúsági: 0:4 – játék nélkül, a győriek nem tudtak kiállni.

Kiemelt képen: Hetedik bajnoki bronzukat szerezték a répcelakiak. A serleggel a búcsúzó Vörös Milán