Triatlonverseny

2022.07.11. 13:03

Mutatjuk a 38. Vasi Vasember kategóriánkénti győzteseit és legjobb vasi versenyzőit

A férfiaknál az FTC versenyzője, Berekméri Levente, a nőknél Csomor Erika (VUK SE) nyerte a 38. Vasi Vasember triatlonversenyt.

A férfi abszolút kategória győztese, Berekméri Levente

Forrás: Szendi Péter

A SzoESe triatlonistái a Fedett Uszoda előtt, az utca közepén a felezővonalon kellemes zenére éppen nyújtottak – nem hétköznapi a látvány. De hát szombaton eljött a 38. Vasi Vasember triatlonverseny napja, így az útlezárások miatt mindenütt triatlonisták és szurkolók – sokan voltak kíváncsiak a népszerű versenyre. Megyénket a Vasi Triatlon SE versenyzői képviselték a legnagyobb számban, köztük a két örökös Vasi Vasember résztvevő, Garamvári Árpád és Kapolcsi Imre. „Csak az első tíz másodperc rossz”, „Jobb, mintha be lenne fagyva” – így ugratták egymás már az úszás rajtja előtt a Csónákázótó partján a férfi versenyzők és szervezők. A víz egyébként csak elsőre lehetett hideg, hiszen 24 fokos volt a tó, miközben a levegő „csak” 22.

A rajt előtt dr. Varjú Gábor korábbi triatlonista, a Vasi Triatlon SE versenyzője mondott megható beszédet. A remek sportember tavaly szeptemberben egy kerékpárosbaleset miatt mellkastól lefelé lebénult, így – sajnos – tapasztalatból mondja, senki sem vegye természetesnek, hogy tud járni, lélegezni, úszni, mert sok ember számára ez nap mint nap embert próbáló feladat. Mondandóját azzal fejezte be: jó versenyzést kíván a résztvevőknek és reméli, jövőre ő is az indulók között lesz, csakúgy, mint korábban, az elmúlt nyolc esztendőben.

Majd a mezőny dr. Varjú Gábor és dr. Horváth Attila alpolgármester közös dudaszós indítására elkezdte szelni a hullámokat a Csónákázótóban. A fel-fel támadó szél miatt bizony nem volt könnyű dolguk a vasembereknek. Egy kör, 1500 méter volt a táv, elsőként Mürkli Márton (Veszprémi Triatlon Egylet), majd Simon Gábriel (Trigomonic Austria), aztán Berekméri Levente (FTC) kászálódott ki a vízből, hogy az uszoda előtti depóban nyeregbe pattanjon és teljesítse a 40 kilométeres kerékpáros távot, majd a 10 kilométeres futást. A versenyen összesen 413-an álltak rajthoz.

Az abszolút kategória férfi győztese Berekméri Levente (FTC) lett 1,56,24-es idővel, a legjobb vasi versenyző Zsódér Zsolt a 10. helyen ért célba 2,11,06-os időeredménnyel. A női abszolútban Csomor Erika (VUK SE) 2,16,20-as eredménnyel nyert. A legjobb vasi versenyző Nagy Katalin negyedik helyen ért be, ideje: 2,28,00.

A kategóriánkénti győztesek és a legjobb, egyesületben induló vasi versenyzők. Felnőtt férfi 4: 1. Mester Bálint (Tiszakécske), 9. Fábrics Gábor (Kőszegi Triatlon és Úszó Klub). Férfi junior: 1. Gelicz Gergő (Triatád). Férfi abszolút: 1. Berekméri Levente (FTC), 10. Zsódér Zsolt (Vasi Triatlon SE). Férfi felnőtt 1: Zsebe Olivér (Megathlon SE). Férfi felnőtt 2: 1. Csott Bence (Kis Tri Team SE), 2. Velencei Balázs (Vasi Triatlon SE). Férfi felnőtt: 1. Simon Gábriel (Trigomonic Austria), 3. Hüll Tamás (Vasi Triatlon SE). Férfi szenior 1: Kavalecz Gábor (Veszprémi Triatlon Egylet), 11. Lepsényi Gábor (Vasi Triatlon SE). Férfi szenior 2: 1. dr. Molnár István (Tuttobici Bottechia), 30. Rumankó Tibor (Vasi Triatlon SE). Férfi szenior 3: 1. Zsódér Zsolt (Vasi Triatlon SE). Férfi szenior 4: 1. Koller Zoltán (SZESE), 9. Simon János (SZoESE). Férfi veterán 1: Horváth-Sarródi László, 4. dr. Koltai Miklós (SZoESE). Férfi veterán 2: 1. Virág János (Honvéd Szondi SE). Férfi veterán 3: 1. Vass Sándor, 3. Kapolcsi Imre (Vasi Triatlon SE). Férfi váltó: 1. Kiwik és Őri (SZoESE). Női abszolút: 1. Csomor Erika (VUK SE), 4. Nagy Katalin (Vasi Triatlon SE). Női felnőtt 1: Nagy Katalin. Női felnőtt 2: 1. Tomozi Zsófia (PSN). Női felnőtt 3: 1. Orbán Anna (Esztergomi Triatlon Klub), 3. Csime-Ringelhann Fanni (Vasi Triatlon SE). Női felnőtt 4: 1. Kővári Luca (Spirit SC), 3. Balázs Mariann (Vasi Triatlon SE). Női szenior 1.: Szabó Anna (Team TriTrend), 2. Regős Éva (Vasi Triatlon SE). Női szenior 2: 1. Csomor Erika (VUK SE), 6. Osztrosits Krisztina (Vasi Triatlon SE). Női szenior 3: Szabó Éva (Megathlon SE), 3. Kleczl Beáta Vasi Triatlon SE). Női szenior 4: 1. Béres Lívia (VUK SE). Női veterán 1: Miklós Ágnes (VinBike Kerékpáros SE). Női veterán 2: Bíró Gyuláné. Női váltó: 1. PiheNŐK, 3. Vasmacskák (Kőszegi Triatlon és Úszó Klub). Vegyes váltó: 1. Loholók, 2. Major Team (Vasi Triatlon SE). Váltó, abszolút: 1. Kiwik és Őri (SZoESE).