2022.10.19. 20:13

Elképesztő vereség: az utolsó másodpercben maradt alul a Körmend - fotók

A FIBA Európa Kupa csoportkörének 2. fordulójában hazai pályán kapott ki az Egis Körmend.

Fotó: Szendi Péter

Finoman fogalmazva foghíjas lelátók előtt feszült egymásnak a G csoport eddigi két nyeretlen csapata a Körmendi Sportcsarnokban. Csak pár százan voltak kíváncsiak a vasi piros-feketék első hazai nemzetközi találkozójára. A szokatlanul visszafogott hangulatban remek triplasorozattal kezdett a házigazda, Moore, Ferencz, majd újra Moore volt eredményes. A Sporting igyekezett tartani a lépést a Körmenddel, de a Rába-parti triplazuhataggal nem tudtak mit kezdeni. Hat perc elteltével a hatodik hazai hármas is elsüllyedt, ezzel 24-14 volt az állás, időt kért Monteiro mester.

A portugálok ezután egy 8-0-ás rohammal zárkóztak, másfél perc alatt eltűnt a vasiak 10 pontos előnye. Williams távolijával pedig át is vette a vezetést a Sporting (26-27) és tartotta is előnyét. A második negyed nagy részében a vendégek diktálták az iramot, hiába volt többször is az egyenlítés kapujában a Körmend, mindig jött a túloldalon válasz. Három perccel a félidő vége előtt felpörgött a házigazda, szigorított védekezésén és támadásait is precízebben zárta le. Kiss Mátyás és Durázi Krisztofer remekül szállt be a padról, hathatós közreműködésükkel megfordította a meccset a Rába-parti alakulat (51-49). Idegessé, kapkodóssá vált a portugálok játéka, sok labdát eladtak, ami a Körmend malmára hajtotta a vizet. Fordulatos, küzdelmes első félidő után 59-53-at mutatott az eredményjelző.

Szünet után Radicnál szakadt el a cérna, lecserélését követően egy jólirányzott szabadrúgást végzett el az egyik széken, amiért rögtön technikait kapott. A feszültséget csak tetézte, amikor Kissre sportszerűtlent és technikait fújtak egyszerre, így azonnal a kiállítás sorsára jutott. Mindeközben a Sporting egy 10-0-ás szériával ismét magához ragadta az irányítást (62-65). Ezután hol a magyar, hol a luzitán gárda járt pár ponttal előrébb. Antonisz Konsztantinidesz kettő és fél perccel a negyed vége előtt 75-75-nél időkéréssel próbálta csillapítani csapatát.

A hátralévő időben már csak egy kosár született, ami Moore nevéhez fűződött, így 77-75-ről következhetett a találkozó utolsó 10 perces záróakkordja. A játékrész eleje nagyon nem a Körmend szájíze szerint alakult. 81-84-nél Parrish két triplája létfontosságú volt, de a túloldalon Ventura is begyötörte újabb dupláját (87-88). Kettő perccel az összecsapás vége előtt hatpontos hátrányból felállva Ferencz ötödik triplájával 92-93 volt az állás. A Rába-partiak küzdöttek, hajtottak, meg is fordították a mérkőzést, ám végül egy elképesztő triplával egyetlen ponttal kikaptak.

jegyzőkönyv

Egis Körmend–Sporting CP 98-99 (28-31, 31-22, 18-22, 21-24)

Körmend, 450 néző, kosárlabda Európa Kupa-mérkőzés, vezette: V. Velikov (bolgár), N. Perlic (horvát), H. Cavar (bosnyák).

Körmend: Chambers 18/6, Mitchell 10/3, Ferencz 16/15, Moore 21/9, Omenaka 11. Csere: Cakarun 3, Doktor –, Parrish 8/6, Durázi 11/3, Kiss M. –. Edző: Antonisz Konsztantinidesz.

Sporting: Williams 18/6, LoVett 21/12, Lonovic 3/3, Fernandes 9, Armwood 5/3. Csere: Fenner 12/6, Radic 10, Ventura 12, A. Monteiro –, R. Monteiro 9/3. Edző: Pedro Nuno Dos Santos Margarido Monteiro.

A mérkőzés alakulása. 2. perc: 6-4. 13-12. 5. perc: 24-14. 11. perc: 30-33. 17. perc: 49-49. 20. perc: 59-53. 22. perc: 65-67. 28. perc: 75-75. 34. perc: 87-88. 37. perc: 87-93. 39. perc: 94-93.

Kipontozódott: Williams (40. perc).