2022.11.30. 21:14

Vereséggel búcsúzott az Egis Körmend a kosárlabda Európa Kupától - fotók

Forrás: Szendi Péter

Egis Körmend–Anwil Włocławek 67-94 (21-27, 20-27, 8-27, 18-13)

Körmend, 450 néző, kosárlabda Európa Kupa-mérkőzés, vezette: Vulic (horvát), Jurcevic (horvát), Zupancic (szlovén).

Körmend: Chambers 2, Mitchell 11/9, Ferencz 9/6, Moore 10/3, Omenaka 9. Csere: Cakarun 6, Parrish 3/3, Kiss M. 6/6, Balogh M. 5/3, Herczeg 1, Doktor 5/3. Edző: Antonisz Konsztantinidesz.

Włocławek: Bostic 9/3, Greene 17/12, L. Moore –, Slupinski 6, Petrasek 19/15. Csere: Sobin 10, Laczynski 5/3, Nowakowski 19/6, Woroniecki 2, Szewczyk 7/3. Edző: Przemyslaw Piotr Frasunkiewicz.

A mérkőzés alakulása. 2. perc: 3-5. 8. perc: 19-23. 11. perc: 23-27. 17. perc: 33-46. 20. perc: 41-54. 23. perc: 46-64. 28. perc: 46-77. 34. perc: 58-87. 38. perc: 61-89.

Kipontozódott: Parrish (24. perc).

Meglesz-e a Körmend első sikere, vagy nyeretlenül távozik az Európa Kupából? Ez az egy kérdés maradt csak a rangos nemzetközi kupasorozat első csoportkörének utolsó fordulójában a Rába-partiak kvartettjében. A vasi piros-feketék október 26-án 30 pontos vereséget szenvedtek el Włocławekben, esélyük sem volt a győzelemre a komoly játékerőt képviselő lengyelekkel szemben, akiknek egyáltalán nem volt tét nélküli a találkozó. Ugyanis a Sporting szépen lassan elkapta a fonalat, és a Körmend elleni végletekig kiélezett meccseken aratott sikereivel, illetve a Włocławekben elért bravúrgyőzelemmel visszajött a versenybe.

A találkozó első öt percében csaknem 10 pontos előnyre tett szert a vendég alakulat (10-19). Hat triplakísérletből ötöt értékesített az Anwil, míg hazai oldalon négy próbálkozásból kettő süllyedt el. Pedig a játék összképét nézve egyáltalán nem játszott alárendelt szerepet a Körmend, csak hirtelen nem tudott mit kezdeni a lengyel triplazáporral. Konsztantinidesz időkérése jól jött, Moore és Mitchell hármasával lopta a távot a vasi gárda, majd Mitchell újabb távolijával már csak két pontnyira volt a Włocławek (19-21). A Körmend ezzel benevezett a triplaversenybe, ám a negyed hajrája a lengyeleké volt.

Cakarun büntetői fontos pillanatban maradt ki, így az első 10 perc lezárultával 21-27-et mutatott az eredményjelző. A második etapban nagyon belelendült az Anwil, és a játékrész első felében igencsak meglépett, 16 pontnyira húztak el a lengyelek (25-41). Küzdött a Körmend, de a látványos feltámadás egyelőre váratott magára, 10 alá sem tudtak benézni a piros-feketék, pedig volt rá esély. Szünetben 41-54-re vezetett a Włocławek.

A folytatásban sem javult fel a házigazda, amely a 25. percig mindössze öt pontot tudott szerezni, a lengyelek pedig 14-et, így a csapatok közti különbség átlépte a 20 pontot (46-68). A vendégek nem álltak le a pontgyártással, a Körmend viszont nagyon beragadt. A negyed végéig csak hárommal gyarapította összpontszámát, így nagyon gyorsan kialakult a 30 pontos differencia. Teljesen szétesett a vasiak játéka, akik az idegenbeli meccset követően hazai pályán sem tudták megszorongatni a Włocławeket, amely nagyot robbantott a harmadik negyedben. Az utolsó játékrész már csak formalitás volt, végül 27 ponttal múlta felül az Anwil a Körmendet.