Futás

2023.01.04. 12:39

Vas vármegyei medálok Zalából - Poór Péter arany,- és bronz, Bazsó Tibor bronzérmet szerzett a futóversenyen

Féltucat vasi futó vett részt a zalai moutain man futóversenyen. Poór Péter megnyerte korosztályát.

A szombathelyi Bazsó Tibor korosztályában a harmadik helyen végzett

Forrás: VN/Novák Szilveszter

A zalai megyeszékhelyen rendezték a XXVIII. Egerszegi Decathlon Mountain Man maraton futóversenyt. Négy távra nevezhettek az indulók, 3.5, 10.24, 24 és a majdnem maratoni, 40.9 kilométeren indultak el a futók. A résztvevőknek nem volt könnyű dolguk, hiszen a verseny  döntő részben a Zalaegerszeg körüli dombokon, 780 méteres szintemelkedés mellett zajlott. A leghosszabb, embert próbáló 40,9 kilométeres távnak hat vasi futó vágott neki. Közülük legjobban a gyöngyösfalui Poór Péter szerepelt, aki a 30-39 évesek kategóriájában megnyerte korosztályát, míg abszolútban a dobogó harmadik fokán végzett. Az 50-59 évesek között a szombathelyi Bazsó Tibor korosztályában a harmadik helyen végzett.

A vasiak eredményei (elöl az abszolút, zárójelben a korosztályos helyezés): 30-39 évesek: 3. (1.) Poór Péter 03:04:17. 40-49 évesek: 17. (9.) Gurisatti Gábor 03:36:01, 23. (13.): Szalai Ákos. 26. (15.): Babos Zsolt 04:01:03. 50-59 évesek: 22. (3.) Bazsó Tibor 03:51:04., 30. (5.): Horváth Péter 04:08:34.