Kézilabda

2023.02.05. 16:33

Kiütötte a sereghajtót az SZKKA idegenben - Pődörék 25 góllal verték a Kecskemétet

A női NB I/B.-s kézilabda-bajnokság 17. fordulójában a sereghajtó Kecskemét otthon kiütéses győzelmet aratott az SZKKA csapata.

Fotó: © Unger Tamás

Kecskeméti NKSE–Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia 24-49 (11-24). Kecskemét, 100 néző, női NB I/B.-s kézilabda-mérkőzés, vezette: Fibec Z., Herbák T.

SZKKA: Christe, Fritz (kapusok), Török 2, Pődör R. 8, Győri 2, Kulcsár D. 2, Pődör B. 10, Dombi L. 6, Varga N. 5, Szmolek 2, Horváth A. 2, Balogh P. 6, Tanaskovics, Biró D. 2, Szendrei 2. Edző: Pődör Zoltán.

Az eredmény alakulása. 6. perc: 1-5. 19. p.: 8-14. 26. p.: 10-20. 36. p.: 13-29. 42. p.: 15-34. 55. p.: 23-45.

Kiállítások: 4, ill. 8 perc.

Hétméteresek: 5/5, ill. 6/6.

Az Algyő nem tudta megállítani a Kozármislenyt, amely elkönyvelte zsinórban hatodik sikerét (22-24), ezzel továbbra is tapad az éllovas Vasasra a második helyen. Az SZKKA a negyedik helyről várta kecskeméti bajnokiját, négy pontra lemaradva a már feljutást érő, második helyen tanyázó mislenyiektől. Tavaly szeptemberben 32-24-re múlta felül Pődör Zoltán csapata az alföldi gárdát. A gólok sorát Pődör Blanka nyitotta és ezzel beindult a vasi henger. Az első 10 percben mindössze két gólig jutott a Kecskemét, miközben a Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia már kilencnél járt. Futószalagon jöttek a vasi találatok, a házigazda csak a félidő derekán kezdett életjelet mutatni, 4-12-nél Szmolek kétperces kiállítása után két gyors góllal próbálta faragni hátrányát Berkes-Kaiser Melitta révén. Állandósult a 6-7 gólos különbség a felek között,    mígnem a 21. percben Berkes-Kaiser ismét beköszönt Christének (9-14). Az újabb kecskeméti találat, valamint a vendégek többperces gólcsendje időkérésre sarkallta Pődör Zoltánt. Az edzői fejmosás elérte célját, sorozatban háromszor talált be az SZKKA a folytatásban (9-17), majd a 26. percben Dombi Luca harmadik góljával már 10-zel vezetett a szombathelyi alakulat (10-20). Szünetre tovább növelte előnyét a Pődör-csapat, így nyugodtan ki lehetett jelenteni, hogy a mérkőzés eldőlt (11-24).

Térfélcsere után 4-0-val indított az SZKKA, gyors iramban nyílt az olló. A 35. minutumban hiába került a vasi együttes kettős emberhátrányba – Birót és Tanaskosvicsot is leküldték a pályáról – jottányit sem tudott közelíteni a Kecskemét. A 43. percben Balogh Petra ötödik találatával már 20 volt közte (16-36). A vége igazi kiütés lett, 25 góllal verte az SZKKA a Kecskemétet.