2023.04.23. 21:06

A Haladás nyerte a forduló rangadóját a Király ellen - fotók

A megyei első osztályú labdarúgó bajnokság 25. fordulójának rangadóján a Haladás 2-1-re legyőzte a Királyt. A Répcelak-Szarvaskend találkozó a 75.percben rendbontás miatt félbeszakadt, a Sárvár nyolc gólt szerzett és magabiztosan gyűjtötte be a három pontot a Jánosháza ellen.

Tóth Judit

Forrás: Unger Tamás

Söpte SE–CVSE-Vulkánfürdő 1–2 (0–1). Söpte, 100 néző, v.: Szabó III. Z.
Söpte: Gadavics – Horváth B. (Mester), Kondákor (Plajszer), Kovács E., Rómer (Koszokovits), Németh M., Marton, Hujber (Varga A.), Koronczai, Vámos, Düh. Edző: Simon Attila
CVSE: Osvald – Marsai, Enyingi (Gábor), Göntér, Dobson, Tóth D., Zsoldos, Czinder (Horváth E.), Czöndör, Keszei, Takács. Edző: Takács Gábor
Gólszerzők: Mester, ill. Horváth E., Takács.

Két jó formában lévő csapat találkozott egymással. A celliek két találatára válaszként csak egy gól érkezett a söpteiektől, így vendéggyőzelem született a fordulóban.

Sárvár FC–Jánosháza VSE 8–1 (4–0) Sárvár, 120 néző, v.: Vass I.
Sárvár: Viganó – Glavánovics (Binder), Fülöp, Takács (Bakonyi), Tokaji, Vass, Fider, Vajda, Biró (Varga M.), Kovács B., Szemes. Edző: Nagy Dániel

Jánosháza: Pethő – Péter, Szabó T., Willuhn, Piri, Pencz, Büki, Szép, Benkő, Balázsi, Vágusz P. (Vágusz A.). Edző: Vágusz Arnold
Gólszerzők: Takács (3), Fider (2), Tokaji (2), Biró, ill. Willuhn.

Jól kezdte a találkozót a hazai együttes, már az első percben vezetést szerzett. A folytatásban a Jánosháza játszott fölényben, de a Sárvár volt hatékonyabb. Ez már a félidei eredményben is megmutatkozott, négy gólig jutottak a hazaiak a szünetig. A sárvári kapus jó formában védett, így a félidőig nem talált be a Jánosháza. A fordulás után sem igazán változott a játék képe, a házigazda menetelt, újabb gólokat szerzett, és a végén magabiztosan meg is nyerte a találkozót.

Vasvár VSE–Vasi Bádogos Kft Táplán SE 5–1 (2–1). Vasvár, 100 néző, v.: Bíró O.
Vasvár: Kántor (Tóth K.) – Sipos, Bíró, Berta, Vincze, Czövek (Németh R.), Réfi, Pálla (Elekes), Horváth A., Kónya (Schermann), Tausz. Edző: ifj. Sziffer István
Táplán: Gyécsek – Gombos, Varga D., Varga Gy. (Varga M.), Mercs, Polgár, Neudl (Fürdős), Rosner, Markó, Manganelli, Polyák. Edző: Borbás János
Gólszerzők: Kónya (2), Németh R., Réfi, Pálla, ill. Neudl.

Nem kezdte jól a mérkőzést a Vasvár, előnybe is került a vendégcsapat. A félidei szünetre azonban Kónya Imre duplájával már előnnyel mehetett a házigazda. A második játékrészben sok helyzetet puskázott el a hazai csapat, de három gólt is szerzett, ezzel magabiztosan nyerte meg a találkozót.

Szombathelyi Haladás VSE–Király SE 2–1 (1–1). Szombathely, 2800 néző, v.: Boda Gy.

Haladás: Horváth B. – Buzás (Simon), Kovács B., Pap (Sály), Szenczi (Iván), Tóth M., Péter (Hende), Szőts, Varga Cs., Tarján, Tóth B. Edző: Szenczi Imre
Király: Horváth A. – Takács, Kovács A. (Velekei), Reseterits, Németh G., Kiss K. (Rózsás), Halmosi, Csákvári (Fábián), Potyi, Vigh, Schimmer. Edző: Hegyi László
Gólszerzők: Péter (2), ill. Halmosi.

Tapogatózó mezőnyjáték, sok hiba jellemezte a mérkőzés elejét. Lehetőségek voltak mindkét oldalon, de kimondott helyzetekről nem lehetett beszélni. Aztán egy egyéni villanás után - Halmosi jóvoltából - vezetést szerzett a Király. De nem kellett sokáig várni az egyenlítő találatra. A második félidőben - ha csak rövid időszakokra is -, de sikerült mezőnyfölényt kialakítania a házigazdának, de sok helyzet ebben a játékrészben sem volt. A gólon kívül talán Pap lövőhelyzete érdemel említést. A Király SE sok szögletet és oldal szabadrúgást végezhetett el, ezekből veszélyeztetett. Egy döntetlen színezetű, nagyon kevés helyzetet hozó mérkőzésen diadalmaskodott a Haladás. Mindkét csapat játékának színvonala elmaradt a várttól, ez talán a nagy tét és a megilletődöttség számlájára is írható.

Répcelaki SE–Szarvaskend SE 1-0-s állásnál a mérkőzés félbeszakadtRépcelak, 150 néző, v.: Szabó B.
Répcelak: Pataki – Tóth D., Kovács Z. (Szabó B.), De Paula, Gaál, Ódor (Baranyai), Kristóf, Rácz, Vargyas, Tarcsay, Horváth M. (Csányi). Edző: De Paula Alex, Tóth Zsolt
Szarvaskend: Esztergályos – Tóth A., Csillag (Jóna), Németh T. (Kis-Nemes), Tuboly, Földes, Nagy Á. (Pásti), Tompa, Kopfer, Wolf, Törő. Edző: Kovács Kálmán
Gólszerző: De Paula
A találkozó egygólos vendég vezetésnél, a 75. percben rendbontás miatt félbeszakadt.

Csepregi SE–Körmendi FC-Vasi Sekolo Kft. 0–0. Csepreg, 150 néző, v.: Erdélyi B.
Csepreg: Takács Kr. – KÓTAI, Tájmel, NIKA M., Simon, Takács Ke., Pócza, Nika B., Sós (Tóth A.), STEINER, NÉMETH O. Edző: Steiner Zsolt
Körmend: Balogh Á. – Lakosi, Vilics, Buti, Karvalics, Molnár L., Köntés (Belső), Szabó D. (Berning), Nagy Zs., Zsoldos (Krajczár), Németh B. (Sipos). Edző: Kurucz Ádám

Nagy elánnal kezdte a mérkőzést a Körmend, támadólag lépett fel, de a Csepreg állta a sarat. Tempós, kemény meccset vívtak egymással a felek, de gól nem született. A második félidőben már érződött, hogy a házigazda erősen tartalékos, négy sérültje, egy eltiltott játékosa volt a fordulóban. A 80.percre elfáradt a csepregi együttes, a Körmend mozgósította erőit, de gólt nem tudott szerezni. Összességében egy kicsivel közelebb állt a győzelemhez a házigazda, de az egy pontos győzelem is értékes számára, pláne, ha a következő fordulóban pontokat tud szerezni a Jánosháza ellen.

Rábapatyi KSK–Büki TK 1–0 (0–0). Rábapaty, 110 néző, v.: Imre B.
Rábapaty: Király – Csonka, Horváth K., Piros D., Dugovics (Varga L.), Tóth M., Csupor, Kovács T. (Piros P.), Bakonyi (Zeke), Németh G., Könczöl. Edző: Marton Róbert
Bük: Viczmándi – Fehér, Fazekas, Tóth B., Lang, Wágner, Kocsis, Bősze, Szabó A., Elekes (Kiss B.), Farkas B. Edző: Hegedűs Attila
Gólszerző: Horváth K.

A tabella utolsó helyén álló Büköt fogadta a rábapatyi csapat. A mérkőzést az első perctől a hazai csapat irányította, a vendégek pedig tíz emberrel védekeztek. Az első játékrészben nem sikerült gólt szereznie a hazai együttesnek. A második játékrészben még jobban benyomta ellenfelét a hazai csapat, és a 60. percben egy átlövésnek köszönhetően Horváth Kevin jóvoltából előnyhöz is jutott. A továbbiakban gól már nem született, a hazaiak megérdemelt győzelmet szereztek.

Vép VSE–Kiswire Szentgotthárdi VSE 2–1 (0–0). Vép, 150 néző, v.: Bognár R.
Vép: Bezdi – Kiss A. (Balikó B.), Czeglédi, Jordán (Takács M.), Niksz, Illés (Dancs), Szalai (Beke), Auer, Szendrődi, TAKÁCS Á., BALIKÓ D. Edző: Takács Márton
Szentgotthárd: Kapui (Dömötör) – Osvald (László), Nagy O., Dancsecz, Laczó, Gécsek, Bedi, Sulics, Sipos G., Takács (Sipos B.), Gyécsek (Korpics). Edző: Heiter László
Gólszerzők: Takács Á. (2), ill. Takács.
Kiállítva: Sipos G. (52., Kiswire Szentgotthárdi VSE).

Közepes iramú mérkőzésen mezőnyben gyűrték egymást a csapatok az első félidőben. A kapuk nem forogtak veszélyben. A második játékrész gólváltással kezdődött. A vendégcsapat tíz főre fogyatkozott, a Vép pedig két büntetőt is rúghatott, amelyből egyet értékesített, így alakult ki a végeredmény.