2023.04.05. 20:00

Továbbjutott a Magyar Kupában a Falco - Az Albát gyűrte le - fotók

A kosárlabda Magyar Kupa negyeddöntőjében a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely legyűrte az Albát – bejutott a négyes döntőbe!

Forrás: Unger Tamás

Az alapszakaszgyőztes Falco két vereséggel a háta mögött futott neki a fontos kupameccsnek – legutóbb éppen az Albától kapott ki idegenben (97-91). Míg az alapszakasz-harmadik fehérvári gárda nagy formába lendült, előző hét bajnokiját megnyerte.

A rangadót 4-0-val nyitotta az Alba – Tiby törte meg a szombathelyi gólcsendet egy triplával. Keller pöcijével pedig nem sokkal később már a Falco vezetett (3. perc: 8-7). De a remekül dobó Alba nem engedte ki a kezéből az irányítást, szinte minden támadását kosárral zárta. Rendre fehérvári előnyt mutatott az eredményjelző.

Idegesnek tűnt  Falco, ziccereket hagyott ki, sok labdát adott el, lemaradt a lepattanókról. Már közel 10 pont volt a hazai hátrány, amikor Konakov mester időt kért (6. perc: 9-18). Visszatérve a pályára Perl talált be távolról. Ennek ellenére tovább nőtt a különbség, nem változott a játék képe (9. perc: 12-24). Nagyon nem érezte a ritmust, szétszórtan játszott a Falco. Végül 14 ponttal (!) nyerte meg az első negyedet a motivált, higgadt Alba (12-26).

A kisszünetben valamelyest rendezte sorait, főként a védekezését a Falco – 5-0-val nyitotta a második etapot, benézett 10 pont alá (17-26). Rohant, keményen játszott a házigazda, egyre zárkózott – Cowels pedig belőtte magát. A 14. percben időt kellett kérnie a fehérvári kispadnak (25-30). Aztán a bírók ragadták magukhoz a főszerepet: előbb Barac, majd Konakov mester kapott technikait... Élt a segítséggel az Alba, befékezte a hazai rohamokat (16. perc: 27-36). Újra nekidurálta magát a Falco. És annyit elért, hogy ismét szűkített a különbségen, öt pontra zárkózott (20. perc: 38-43).

Fordulás után folytatta a felzárkózást a Falco – és többek között a megtáltosodott Cowels két triplájával fordított (22. perc: 46-45). Időt kért az Alba. Majd Vojvoda szinte a félpályáról dobott triplát... Váltott pontokkal, váltott vezetéssel folytatódott a meccs (25. perc: 52-52). Perl húzta a Falco szekerét, a másik oldalon megoszlottak a terhek. Kiélezett csata zajlott a pályán – amit a játékvezetők nehezen követtek le, rengeteg faultot fújtak. 60-61-es állásról kezdődött a negyedik negyed. Az utolsó játékrészt is váltott pontokkal vezették fel a csapatok – nem bírtak egymással.

Cowelsre fújtak közben sportszerűtlen hibát a bírók. Peregtek a percek, és nem csökkent az izgalom. Bő két perccel a vége előtt, 74-70-es állásnál kért időt az Alba. Úgy tűnt, hogy fizikálisan jobban bírja a csatát a Falco. Egyébként a hazaiak már öt csapathibánál jártak ekkor, a vendég egynél... Az utolsó perc 76-73-ról kezdődött. A Falco kivédekezte ellenfele támadását, majd Perl Zoli triplát dobott 79-73 – 19 másodperc maradt hátra! Időt kért az Alba, majd Ford talált gyűrűbe (79-75). Időkérés után már nem hibázott a Falco, kicsikarta a győzelmet!

A Falco ott lesz a kosárlabda Magyar Kupa négyes döntőjében a hétvégén!

jegyzőkönyv

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Arconic-Alba Fehérvár 79-75 (12-26, 26-17, 22-18, 19-14)

Szombathely, 2850 néző, kosárlabda Magyar Kupa, negyeddöntő, vezette: Földházi T., Kapitány G., Farkas G.

Falco: Pot 2, Brown 6, Kovács B. 3/3, Tiby 10/6, Keller 9. Csere: Perl 16/6, Barac 12, Cowels 18/9, Sövegjártó 3. Edző: Milos Konakov.

Alba: Pongó 6/3, Somogyi 10, DeCosey 14/6, Ford 12, Philmore 16. Csere: Takács Mi. 4, Vojvoda 9/3, Diong 4, Szabó Z. –. Edző: Alejandro Zubillaga Jimenez.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 8-7. 6. perc: 9-18. 11. perc: 17-26. 15. perc: 25-30. 18. perc: 33-43. 20. perc: 38-43. 22. perc: 46-45. 25. perc: 52-52. 28. perc: 58-58. 30. perc: 60-61. 34. perc: 66-66. 39. perc: 76-73.
Kipontozódott: –.

Nyilatkozatok:

Milos Konakov: - Kis talán görcsösen kezdtünk, de szerencsére a második félidőben mind a védekezésünkön, mind a támadójátékunkon tudtunk javítani. És fokozatosan őröltük fel ellenfelünket. Igazi kupameccset, igazi rangadót vívtunk egy minőségi rivális ellen – a végén pedig a közönségünk, a hatodik emberünk belökött minket a négyes döntőbe!

Alejandro Zubillaga Jimenez: - Jól kezdtünk, jól járt a labda, higgadtan, pontosan játszottunk. De végül ellenfelünk fordított, és nyert – gratulálok a Falcónak. Hét meccset nyertünk meg zsinórban az elmúlt hetekben, jó csapatokat győztünk le, de mindig nem lehet nyeri – ma kikaptunk. Sajnálom, hogy nem lehetünk ott a kupában, de folytatjuk a munkát, készülünk a rájátszásra.

Perl Zoltán: - Nehezen lendültünk bele, de annak ellenére is, hogy nem ment a játék, szorosan tartottuk az eredményt. A második félidőben aztán összezártunk, átvettük az irányítást, feljavultunk mind a két oldalon, és nagy csatában kicsikartuk a győzelmet, a továbbjutást – amihez nagyon kellett a közönségünk támogatása!

Somogyi Ádám: - Jól kezdtünk, és tetemesebb előnyre is szert tettünk. Ám a második félidőben szépen elfogyott az előnyünk. Talán el is fáradtunk, mert a végén mind támadásban, mind védekezésben csúszott hiba a játékba. Bosszantó vezetésről, ilyen szoros meccsen elbukni – de gratulálok a Falcónak!