2023.05.03. 20:00

Előnyben a Falco KC - A ZTE elleni első elődöntő nagy csatát hozott - fotók

Az NB I.-es kosárlabda-bajnokság elődöntőjének első felvonásán a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely nagy csatában gyűrte le szomszédvár ZTE gárdáját (90-80).

Az alapszakaszban a Falco Szombathelyen (94-80) és Egerszegen (71-86) is legyőzte szomszédvári riválisát.

Zalai kosár vezette fel a meccset, amire válaszként a Falco állva hagyta ellenfelét (3. perc: 11-5). Gyorsan kényelmes előnyt épített ki magának a jól támadó, emellett remekül védekező, hatékonyan lepattanózó házigazda – Pot négy (!) triplával járult hozzá a meneteléshez (6. perc: 21-7). Időt kért a ZTE-kispad. De a folytatásban is a Falco diktálta a tempót, egyre nőtt a különbség (26-9), végül 17 ponttal (!) nyerte meg az első negyedet. A kisszünetről visszatérve is a Falco tűnt frissebbnek, elérte a 20 pontot a különbség (13. perc: 38-18). A ZTE azért küzdött ekkor, hogy meccsben maradjon. A 16. percben aztán megszületett az első egerszegi tripla, a kilencedik távoli kísérlet ért célba (40-25). Közben kisebb gödörbe került a Falco, vagy inkább könnyelműbb játékra váltott... Amit kihasználva faragott hátrányán a zalai gárda, benézett 10 pont alá – időt is kért Konakov mester (18. perc: 42-43). Majd Perl vezérletével helyreállt a rend (20. perc: 48-35).

Fordulás után újult erővel esett neki a ZTE a Falcónak, és többek között két triplával ismét 10 pont álá tornázta magát (22. perc: 51-43). Rohantak és tüzeltek a csapatok, kevésbé ügyeltek a védekezésre – jól harcolt, jól játszott a ZTE (26. perc: 59-51). A nehéz pillanatokban Perl pontjai állították rendre vissza a stabil hazai előnyt. Az etap hajráját már ismét a Falco uralta, felpörgött, gyors támadásokat vezetett. Így a záró játékrésznek nyugodtan, 15 pontos előnye birtokában futhatott neki (30. perc: 75-60) – dudaszós O’Reilly-tripla zárta a harmadik negyedet. Ám nem adta fel, ott loholt ellenfele nyomában, remekül dobott a ZTE, és veszélyes közelségbe zárkózott (35. perc: 80-74). Izgalmas lett a meccs! Időkérés után rendezte sorait a Falco, ismét meglépett (37. perc: 86-75). És innen már nem engedte ki a kezéből az irányítást a Falco, és ha nehezen is de legyűrte szívósan küzdő ellenfelét – az utolsó perc 88-80-as állásról kezdődött.

jegyzőkönyv

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Zalakerámia ZTE KK 90-80 (30-13, 18-22, 27-25, 15-20)

Szombathely, 3025 néző, NB I.-es kosárlabda-mérkőzés, elődöntő, első összecsapás, vezette: Földházi, Praksch Nagy.

Falco: Pot 28/15, Cowels 11/3, Kovács B. –, Tiby 14/6, Keller 6. Csere: Perl 22/3, Barac 7/3, Krivacsevics –, Sövegjártó 2. Edző: Milos Konakov.

ZTE: Trice 14/3, O’Reilly 23/15, Keller I. 2, Smith 14, Csuti 1. Csere: Rakicevic 13/3, Ostojic 10, Polster –, Zsíros 3/3, Németh Á. –. Edző: Sebastian Krasovec.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 11-5. 8. perc: 26-9. 13. perc: 38-18. 16. perc: 40-25. 18. perc: 42-33. 20. perc: 48-35. 22. perc: 51-43. 26. perc: 59-51. 30. perc: 75-60. 35. perc: 80-74. 37. perc: 86-75. 39. perc: 88-80.
Kipontozódott: –.

Az egyik fél három megnyert meccséig tartó párharc állása: 1-0-a Falco javára.

Szombaton Zalaegerszegen (17.15) folytatják a felek.

Edzői nyilatkozatok:

Milos Konakov: – Gratulálok a csapatoknak, jól kezdtünk és a folytatás a mérkőzés nagy részében jól játszottunk. Kellett a jó kezdéshez, a stabil előnyünk kialakításához a közönségünk is: fantasztikus volt a hangulat! A második félidőben azonban egy kicsit elrohantuk magunkat, ekkor csúszott hiba a játékunkba – erre a párharc folytatásában ügyelnünk kell. De összességében elégedett vagyok!

Sebastjan Krasovec: – Nagyon rosszul kezdtünk, talán túlságosan is tiszteltük a Falcót – jó csapat a Falco, de azért ennyire nem kellett volna tisztelni... Továbbá Pot szinte minden dobása célba ért az első negyedben – ez az én felelősségem, én döntöttem el, hogy így védekezzünk. De láttam biztató dolgokat is csapatomtól, jól küzdöttünk, többször is visszajöttünk a meccsbe, izgalmassá tettük a csatát, de a Falco rendre tudott újítani. Még nincs vége a párharcnak!