Ladarúgás

2023.10.22. 19:57

Kikapott Óváron a Szombathelyi Haladás

CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR–SZOMBATHELYI HALADÁS 2–1 (1–1). Mosonmagyaróvár, 300 néző, vezette: Jakab.
CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR: Heinrich – Simita, Czingráber, Horváth K., Tullner (Gáncs, 82.) – Szalka (Csóka, 67.), Vukasovic, Illés  (Papp L., 79.) – Szabó B., Papp Sz. – Takács T. Edző: Király József
SZOMBATHELYI HALADÁS: Pálfi – Nyíri (Beronja, 64.), Jagodics., Csonka (Ene, 46.), Bosnjak (Helesh, 77.) – Simut (Horváth R., 64.), Zvekanov, Rácz, Doktorics – Cserrnik (Jancsó, 46.), Pintér. Edző: Alekszandar Jovics
Gólszerzők: Takács T. (15.), Papp L. (90+2.), illetve Nyíri (9.).

5. perc: Takács ugrott meg teljesen egyedül, bevezette a labdát a tizenhatoson, de Csonka az utolsó pillanatban becsúszva szögletre szerelte

9. perc: Nyíri elé került a labda, aki 30 méterről, kissé jobbról laposan kapura lőtt, a labda a későn vetődő Heinrich mellett a jobb sarokba vágódott (0-1)

11. perc: Pintér cselezett ki két védő a jobb oldalon, majd kilenc méterről a jobb kapufát találta telibe

15. perc: Jobb oldali szöglet után Takács Tamás felugorva, hét méterről a jobb sarokba fejelt (1-1).

18. perc: Heinrich kirúgása egészen a Haladás tizenhatosáig szállt, Szabó pedig 15 méterről a jobb kapufát találta el

27. perc: Pintér forgolódott a védők között, Csernikhez továbbított, aki 19 méterről a jobb sarok mellé lőtt

31. perc: Illés 22 méteres, félmagasan a jobb sarokra tartó lövését tolta szögletre bravúrral Pálfi

50. perc: Pintér lőtt 14 méterről, kissé jobbról nem sokkal a léc fölé

61. perc: Szalka kapott labdát a bal szélen, hét méteres lapos lövését Pálfi lábbal szögletre hárította

73. perc: Rácz vezette befelé a labdát, majd 18 méteres lövése elsuhant a bal sarok mellett.

80. perc: Ide-oda pattogott a labda, végül Jancsó 16 méterről, ballal, centikkel a jobb sarok mellé tekert

92. perc: Simita adott középre, Papp Lászlóhoz került a labda, a támadó 13 méterről félmagasan kilőtte a jobb sarkot (2-1).

Az első percekben Takács Tamás okozott fejtörtést a szombathelyi védőknek, de végül a vasiaknak sikerült tisztázniuk a hórihorgas csatár elöl. Ezt leszámítva a vendégek domináltak, támadtak, a hazaiak védekeztek és kontráztak. Viszont az óváriak ellentámadásai roppant veszélyesek voltak, egy szöglet után Takács kiegyenlített. Igaz, ezt megelőzően Pintér kapufát lőtt a másik oldalon. Változatos volt a meccs, mindkét oldalon akadtak helyzetek.

Szünet után is folytatódott a nyílt csata, a hazaiak több veszélyes helyzetet is kidolgoztak. Mindkét együttes a három pontért ment előre. A színvonal közepes volt, viszont a hajtásra, küzdelemre nem lehetett különösebb panasz. Hullámzott a játék, a csapatok egyre kevesebbet törődtek a védekezéssel. A ráadásban egy jól eltalált lövéssel megszerezte a győztes gólt az Óvár.

Változatos mérkőzésen mindkét csapat sok helyzetet alakított ki, a lehetőségeivel jobban sáfárkodó Mosonmagyaróváré lett a három pont. Nem érdemtelen az eddig győzelem nélkül, az utolsó helyen álló hazaiak sikere.

Fotó: Nyíri Vince szerezte a Hali találatát Fotó: UT