2023.10.21. 21:42

Oda a veretlenség, 16 pontos előny illant el - Fordított és nyert a DEAC a Körmend ellen

Az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokság 4. fordulójában nagy előnyt tékozolt el az Egis Körmend a DEAC ellen és végül öt ponttal maradt alul a cívisvárosban.

Forrás: VN/MKOSZ

Fotó: Kovács Péter

DEAC–Egis Körmend 75-70 (12-20, 16-24, 27-14, 20-12). Debrecen, Oláh Gábor utcai sportcsarnok, NB I.-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Goda László, Györfy Rúben, dr. Németh Patrik.

Debrecen: Edwin 18, Mócsán 8, Hőgye 2, Williamson 9/3, Buljevics 15. Csere: Buckles 6, Drenovac 17/3, Kenéz –, Ságodi –, Neuwirth –. Edző: Andjelko Mandics.

Körmend: Cook 24/3, Takács K. 6, Djogo 7/3, Tolbert 19, Carter 4. Csere: Kiss M. 3/3, Doktor 1, Durázi 6. Edző: Kocsis Tamás.

A mérkőzés alakulása: 4. perc: 3-6. 7. perc: 3-14. 10. perc: 12-20. 13. perc: 19-28. 16. perc: 23-33. 20. perc: 28-44. 24. perc: 39-47. 27. perc: 46-56. 30. perc: 54-58. 34. perc: 64-66. 37. perc: 68-70. 39. perc: 73-70.

Kipontozódott: –.

Pedig minden olyan jól, mondhatni álomszerűen kezdődött... Hat és fél perc elteltével a hazai pályán játszó DEAC még csak 3 pontot jegyzett, míg a vendég Körmend már 14-nél járt – nem meglepő, hogy Andjelko Mandics időt kért. A negyed hátralevő részében nem történt gyökeres fordulat, magabiztosan tartotta előnyét a Rába-parti alakulat, amely 12-20-ra nyerte az első etapot. Cook ismét ellenállhatatlanul játszott, szinte alig hibázott, nem volt vele szemben ellenszere a DEAC-nak. Ismét kezdett távolodni a piros-fekete alakulat. Tolbert 2+1-es akciót mutatott be, majd Takács verte meg Mócsánt, jött is az időkérés hazai oldalon (23-38). A félidő végén Cook labdáját Carter váltotta két pontra, amire Buckles válaszolt – 28-44.

Szünet után 180 fokos fordulat állt be a játékban, azaddigi forgatókönyvet alaposan átírta a DEAC. Kevesebb mint négy perc elteltével 8-ra csökkent a vendégek előnye (39-47), Kocsis Tamás pedig időt kért. A fejmosás után Drenovac zsákolásával még közelebb araszolt a házigazda a vasiakhoz. Nem tudott kikecmeregni a negatív spirálból a Körmend, a 26. percben Buljevic demoralizáló zsákolása után (46-50) megint magához hívta csapatát Kocsis Tamás. Az edzői intelmek hatottak, 10 pontosra tornászta vissza a különbséget a vendég gárda (46-56). A negyed vége azonban a DEAC-é volt, Edwin 2+1-ével 55-58-ra jött fel a hazai együttes – elfogyott a körmendi fór, viszont a győzelembe vetett hit megmaradt. Ugyanis egészen a 37. percig továbbra is a piros-feketék diktálták az iramot, a hazaiak pedig állhatatosan üldözték a Rába-partiakat. A 38. percben Drenovac hármasával átvette a vezetést a hajdúsági csapat (71-70), a Körmend pedig elfogyott, az utolsó két percben pontot sem tudott már dobni, így egy majdnem megnyert meccset veszített el úgy, hogy szűk rotációval szinte végig vezetett a meccs során.

Andjelko Mandics: – Gratulálok mindkét csapatnak! Jól játszott a Körmend, mi viszont teljesen el voltunk veszve fejben az elején, sok kihagyott dobásunk volt, ezek mind a nem megfelelő koncentrációra utalnak. A második félidőben javult a játék, mindössze huszonhat pontot kaptunk, sokkal jobban védekeztünk és a támadás is jobban ment, így kell kosárlabdázni. Profik vagyunk, a jövőben muszáj a kezdetektől fogva erősen játszanunk, hisz így uralhatjuk az egész mérkőzést. Örülök a győzelemnek, biztos vagyok benne, hogy úgy is tudunk játszani, ahogy itt a fordulás után, csak át kell törnünk a fejekben lévő gátat.

Kocsis Tamás: – Gratulálok a Debrecennek, úgy gondolom az a csapat nyert, aki jobban akarta a sikert. Várjuk vissza sérültjeinket, érződött, hogy mennyire hiányoznak a rotációból, viszont harminchét percig vezettünk, szégyenkezni nincs okunk. Ellenben rosszul dobtunk és nem tudtunk koncentrálni a végén, megérdemelten nyert a DEAC.