2023.10.16. 13:05

U20: a Falco és a Körmend is győzött!

Az Egis Körmend és a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely korosztályos csapata is kiélezett mérkőzéssel, szoros győzelemmel folytatta az U20-as kosárlabda-bajnokságot.

Forrás: VN-archív

Egis Körmend–Sopron KC  79-76 (19-18, 23-14, 13-20, 24-24). Körmend, U20-as kosárlabda-mérkőzés, vezette: Schneider B., Németh B.

Körmend: Tóth-Erdei M. 2, Herczeg 24/6, Geröly 4/3, Nagy 11/9, Schmera 33/3. Csere: Mogyorósy 2, Farkas –, Hadnagy 3/3. Edző: Németh Levente, Palánk Bálint.

Élvezetes, kiélezett mérkőzést játszottak a felek. A hazaiak többször is megléptek, de a Sopronnak mindig volt válasza, rendre visszazárkózott. Az egylabdás meccsen végül a végjátékban pontosabb hazaiak harcolták ki a győzelmet.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Kometa Kaposvári KK 73-67 (13-13, 21-24, 20-12, 19-18). Szombathely, U20-as kosárlabda-mérkőzés, vezette: Csák M., Bognár T.

Falco: Arnóczi 5, Hansen 18, Németh B. 19/9, Kapui –, Takács Zs. 21. Csere: Sándor: 7/3, Pallag 3, Feitli –, Kiss H. –. Edző: Svajda Gábor, Horváth Csaba.

A szombathelyiek gyengén kezdték az összecsapást, és a folytatásban is sok hibával kosárlabdáztak, így egy gyengébb első félidőt produkáltak. A második félidőben azonban már összeállt a hazaiak játéka, működött a taktikájuk, átvették az irányítást, és végül nagy csatában kiharcolták a győzelmet.

Három forduló után az Egis Körmend a negyedik, a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely pedig a 10. helyen állt a 14 csapatot felvonultató U20-as kosárlabda-bajnokság tabelláján – a Körmend két győzelmte, egy vereséget, míg a Falco egy győzelmet, két vereséget számlál.