Eredmények

2023.10.24. 13:51

U20-as kosár: elbukott a Falco és a Körmend is

Az NB I.-es U20-as kosárlabda-bajnokság 4. fordulójában az Egis Körmend és a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely is vereséget szenvedett – a szombathelyi gárda hosszabbítás után bukott el.

DEAC KA–Egis Körmend  88-48 (12-12, 28-18, 27-7, 21-11). Debrecen, U20-as kosárlabda-mérkőzés, vezette:  Fülöp, Rácz.

Körmend: Tóth-Erdei M. 9, Geröly 7, Hadnagy –, Nagy 10/6, Schmera 16/3. Csere: Mogyorósy 1, Farkas –, Bakóczai-Ihrig –, Nyul 3, Pongrácz –, Szalai 2. Edző: Németh Levente, Palánk Bálint.

Az első negyed még szorosra alakult, aztán a mérkőzés további részében azonban a fizikálisan, illetve magassági fölényben lévő hazaiak átrohantak a vendégcsapaton. Megérdemelt hazai győzelem született.

SZTE-Szedeák–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 102-97 (28-16, 24-23, 19-25, 14-21, 17-12). Szeged, U20-as kosárlabda-mérkőzés, vezette: Márkus, Czékmán.

Falco: Németh B. 28/15, Hansen 24/3, Kapui 2, Pallag 6, Takács Zs. 27/9. Csere: Feitl 2, Tóth Sz. 3/3, Kiss H. 3, Szigetvári –. Edző: Svajda Gábor, Horváth Csaba.

Gyengén kezdte a meccset a Falco, úgy a második negyedtől „érkezett meg” az összecsapásban. A folytatásban aztán már jobban teljesített, folyamatosan faragta a hátrányát, és három másodperccel a rendes játékidő vége előtt egyenlített. A hosszabbításban viszont a házigazda Szeged csikarta ki a győzelmet.

Az Egis Körmend (2 győzelem/2 vereség) a 9., a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (1 győzelem/3 vereség) pedig a 11. helyen áll a 14 csapatot felvonultató NB I.-es U20-as kosárlabda-bajnokság tabelláján.