2023.11.21. 21:11

BL: kikapott a Falco - Nagyot csatázott görög ellenfelével a vasi együttes - fotók

A kosárlabda Bajnokok Ligája 4. fordulójában a Falco-Vulcano KC Szombathely a görög Peristerit fogadta –és kapott nagy csatában, szoros végjátékban.

Forrás: Unger Tamás

Mindkét gárda egy győzelmet számlált eddig a BL-ben: a Falco a francia La Mans pályáján diadalmaskodott (63-81), míg a Peristeri éppen a Falcót verte otthon 17 ponttal (87-80). Két közvetlen rivális lépett pályára, és komoly téttel bírt az összecsapás a csoportból való továbbjutás szempontjából! Nagyszerű hangulatban kezdődött a meccs – Görögországból is érkeztek szurkolók.

Erős tempóban, de kihagyott dobásokkal kezdtek a felek – szerényen csorogtak a pontok (3. perc: 3-4). Kőkeményen védekeztek az egyre jobban belelendülő vendégek, szinte csak büntetőből talált gyűrűbe a házigazda. Nem tudott ritmust fogni a Falco, időt kért Konakov mester (7. perc: 10-18).  De továbbra is a Peristeri stílusa érvényesült. És többek között remek lepattanózására építve lassan biztos előnyt épített ki magának – a második negyed elején átlépte a 10 pontot a különbség (12. perc: 18-31). Perl dobta a hazaiak első tripláját, a vendégek ekkor már négy hármasnál jártak... Nehéz pillanatokat élt át a Falco – szinte minden támadását ponttal zárt a Peristeri, és jól is védekezett. Perl vállalta magára a vezér szerepét, termelte a pontokat, és Tiby is belelendült. Kezdett éledezni a Falco (16. perc: 29-39). De visszaverte  felzárkózási kísérletet a kőkeményen játszó, remekül dobó Peristeri (18. perc: 33-48). Sőt, nagyszünetre 16 pontos előnye birtokában vonulhatott (20. perc: 38-54).

A hetedik görög tripla nyitotta a második félidőt, amire Perl és Benke is távolról válaszolt – de jött a nyolcadik, majd a kilencedik hármas a vendégektől... Pongó dudaszós triplát jegyzett. Nem adta fel a Falco – de nem tudott zárkózni (24. perc: 49-66). Nem engedett könnyű kosarat ellenfelének a Peristeri. 51-70-es állásnál kért időt Konakov mester – elúszni látszott a meccs. A játékvezetők sokat megengedtek a görög játékosoknak. De újabb rohamra indult  Falco – és valamelyest sikerült faragnia a hátrányából (30. perc: 58-72). A Falco minden erejével azon volt, hogy szorossá tegye a meccset, legalább a hajrát (34. perc: 64-77). Barac is elkapta a fonalat.  És mintha megakadt volna a Peristeri – nem is bírta a vendégek edzője a történéseket, komoly fesztivált rendezett a padnál, ki lett állítva. A Falco élt lehetőséggel, 10 pont alá tornázta hátrányát (35. perc: 70-77)! Tombolt a közönség – felcsillant a győzelem esélye! A Peristeri büntetőkkel araszolva őrizte 7-8 pontos előnyét. És Jordano triplája után időt kért (38. perc: 80-84)!  Az utolsó bő egy perc 82-88-as állásról kezdődött. Perl betalált, amire érkezett válasz (84-90). Időkérés után Pongó triplája ért célba (87-90) – maradt 12,4 másodperc, a vendég időt kért. Jött két kihagyott görög büntető, de Pongó szorongatott helyzetből eldobott triplája nem ért célba. Kikapott a Falco – de vastapsot kapott közönségétől.

jegyzőkönyv

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Peristeri bwin (görög) 87-90 (18-25, 20-29, 20-18, 29-18) Szombathely, 3000 néző, kosárlabda Bajnokok Ligája, vezette: Calatrava (spanyol), Jacobs (belga), Maciulis (litvánia).

Falco: Pot 3, Jordano 8/6, Pongó 8/6, Tiby 10, Keller Á. 5. Csere: Perl 31/6, Barac 17/3, Benke 5/3, Tanoh Dez –, Kivacsevics –, Kovács B. –. Edző: Milos Konakov.

Peristeri: Ragland 16/9, Poulianitis –, Williams 8/3, Thompson 12, Chougkaz13/6. Csere: Dangubic 11/6, Renfro 10, Hands 15, Xanthopoulos –, Kaselakis 5/3, Zougris –, Mitrou-Long –. Edző: Vasilis Spanoulis.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 3-4. 7. perc: 10-18. 12. perc: 18-31.16. perc: 29-39. 18. perc: 33-48. 20. perc: 38-54. 24. perc: 49-66. 28. perc: 54-72. 30. perc: 58-72. 34. perc: 64-77. 35. perc: 70-77. 38. perc: 80-84. Kipontozódott: Tiby (37.).

Kiállítva: Spanoulis (34.).