2023.12.20. 20:46

Hengerelt a Körmend - Az erősen tartalékos Rába-partiak elgázolták a pécsieket - fotók

Az NB I.-es kosárlabda-bajnokság 13. fordulójában a több kulcsjátékosát is nélkülöző Egis Körmend kiütötte a pécsi együttest.

Fotó: Szendi Péter

Kocsis Tamás minden bizon - nyal nem kért többet idén a Jézuskától, csak annyit, hogy legalább egyszer hadd álljon ki csapata teljes kerettel egy adott ellenféllel szemben. Mert ez a Pécs ellen sem adatott meg a vasi piros-feketéknek. A maródiak listája ugyanis tovább bővült a Falco-meccs óta, Doktor mellett Takács, Ferencz és Tolbert is kiesett.

Eddig sem volt irigylésre méltó helyzetben a körmendi szakmai stáb, de legutóbb a Szolnokot verő Pécs ellen tényleg kisebb csodára és egy ritkán látott, összetartó, koncentrált csapatjátékra volt szükség hazai oldalon. Öröm az ürömben, hogy Cook hosszú kihagyás után ismét játékra jelentkezett. Az első negyedet 4-0-val kezdő Pécs a harmadik percben már kétpontos hátrányban, köszönhetően Cook és Kiss hármasainak. Ettől kezdve fokozatosan építette egyre nagyobb előnyét a házigazda, mígnem a hatodik perc elején Kiss büntetőjével két számjegyűre hízott a vasi fór (16-6).

Látva együttese vergődését, Tadic mester rögtön időt kért, de túl sokat nem tudott lendíteni a pécsiek játékán. Remekül dobott a Körmend közelről és távolról egyaránt, míg a vendégek a kihagyhatatlant is kihagyták, így nem csoda, hogy 17 ponttal nyerte az első etapot a rendkívül motivált házigazda (31-14). A folytatásban már kevésbé volt hatékony a hazai együttes távolról, ugyanakkor a pécsiek játéka fikarcnyit sem javult, így a 17. percben 45-29- nél Tadic újfent leteremtette játékosait. Ez megtette hatását, ugyanis egy 8-0-s rohammal feltámadtak Kovácsék (45-37), érthető módon Kocsis Tamás is időt kért. A háromperces hazai kosárcsendet Cook triplája törte meg, és ezzel zárult az első félidő (48-39).

Szünet után az első negyed forgatókönyve érvényesült ismét, azaz megint ültek a körmendi triplák, miközben a baranyaiak nagyon nem érezték a gyűrűt. Syllának most először sikerült igazán megcsillogtatnia centererényeit, óriási kedvvel játszott Durázi, akire a pálya minden pontján lehetett számítani, míg a fiatalok közül Kiss Mátyás villogott, különösen távolról. Durázi sikeres büntetőivel a 27. percben már 20-at számolt a hazai publikum a Pécsre (69-49). A negyed végén 74-51-et mutatott az eredményjelző, eldőlni látszott a leglényegesebb kérdés. Az utolsó 10 perc elején kosárra kosár volt a válasz. A 24. percben ugyan bejött 20 alá a Tadic-csapat, 79-63-nál időt kért Kocsis Tamás, nehogy elszórakozza a végét együttese. Sylla közelijével és Morgan triplájával újfent több mint 20 pontra rúgott a felek közti különbség, senki és semmi sem veszélyeztette már az MTE győzelmét. Durázi kiemelkedett a mezőnyből, de járt a taps Syllának is. Az utolsó másfél percet lepörgették a fiatalok.

Kocsis Tamás: - A sok hiányzó ellenére ma igazi csapatként játszottunk, és megnyertük ezt a számunkra fontos találkozót. Szeretném, ha végre komplett csapattal tudnánk készülni a mérkőzésekre. Gratulálok a játékosaimnak és a szurkolóinknak, közös erővel sikerült a nehéz időszakokon is átlendülni.

Goran Tadics: - Nagyon hangulatos, jó iramú mérkőzést játszottunk, amelyet a Körmend megérdemelten nyert meg. Mi nem kosárlabdáztunk jól, de összességében elégedett vagyok a csapat eddigi teljesítményével. A bajnokság kezdetekor csak reménykedtünk abban, hogy félidőben a középmezőnyben foglalunk helyet.

JEGYZŐKÖNYV Egis Körmend–NKA Universitas Pécs 88-72 (31-14, 17-25, 26-12, 14-21) Körmend, 1900 néző, NB I.-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Cziffra Cs. Zs., Tőzsér D. K., Minár L. B. Körmend: Cook 21/15, Morgan 12/6, Kiss M. 10/9, Durázi 20/3, Sylla 14. Csere: Djogo 9/3, Herczeg –, Schmera 2, Geröly –, Tóth-Erdei –, Nagy P. –. Edző: Kocsis Tamás. Pécs: Kerpel-Fronius G. 6, Lados –, Herger –, Durmo 15, Manjgafic 11. Csere: Kovács P. 2, Scherer –, Meleg 14/3, Luzaic 8/3, Nikolic 14/6, Hockerup-Fischer 2, Benke K. –. Edző: Goran Tadic. Az eredmény alakulása. 3. perc: 8-6. 6. perc: 19-8. 10. perc: 31-14. 13. perc: 39-21. 16. perc: 41-29. 20. perc: 48-39. 22. perc: 52-43. 26. perc: 67-49. 30. perc: 74-51. 34. perc: 79-60. 38. perc: 86-68. Kipontozódott: Kiss M. (34. p.).