2023.12.29. 21:04

Roppant simán verte a Falco a Pécset

Az NB I.-es kosárlabda-bajnokság 14. fordulójában – az év utolsó meccsén – a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely a Pécs vendégeként nyert roppant simán 96-66-ra.

Fotó: © Cseh Gábor

A címvédő, nagy formának örvendő Falco listavezetőként, esélyesként futott neki a mérkőzésnek. Igaz, az újonc Pécs már okozott meglepetést a szezonban – és főleg hazai pályán ért el szép eredményeket. A szombathelyiektől Kovács Benedek és Krivacsevics Márkó, míg a pécsiektől Meleg Gergő hagyta ki a meccset.

Erős tempóban kezdtek a felek, váltott vezetés vezette fel a meccset (3. perc: 5-6). Aztán a Falco lendületbe jött, jól védekezett, jól lepattanózott, jól fejezte be a gyorsa támadásait – átvette a vezetést, magához ragadta az irányítást (5. perc: 6-14). A házigazda szinte csak büntetőből tudott gyűrűbe találni. Közel 10 pont volt már a szombathelyi előny, amikor időt kért a hazai kispad (9-18). De nem sikerült belassítani a Falcót – végül 18 ponttan nyerte meg az első negyedet (13-31). Nem igazán volt egy súlycsoportban a két csapat. Sőt, a második etap elején 20 pont fölé nőtt a vasi fór(12. perc: 15-36). Könnyedén kosarazott a Falco, több remek teljesítmény is akadt a soraiban, de Verasztó különösen nagy kedvvel játszott. A Pécs közben elkezdett minden mindegy alapon kosárlabdázni, próbálta fokozni a tempót, rohant becsülettel. De a 20 pont körüli különbség állandósult (18. perc: 30-50). A szombathelyiek szakmai stábja szorgalmasan rotálta a keretet, mindenki kapott bőven játéklehetőséget. A félidő hajráját kicsit talán elkönnyelműsködte a Falco, de így 23 pontos előnnyel vonulhatott nagyszünetre – minden bizonnyal eldőlt a mérkőzés (20. perc: 31-54).

A második félidőt döcögősen, hosszabb gólcsenddel nyitotta a Falco. Ezt kihasználva faragott valamelyest a hátrányán a Pécs, benézett 20 pont alá (23. perc: 35-54) – válaszként jött Benke triplája... Innentől pedig ismét beindult a Falco, átgázolt ellenfelén, nem tudta tartani a lépés az egyre feszültebbnek tűnő házigazda (25. perc: 35-64). A 30 pontot karcolta a szombathelyi előny – majd át is lépte (27. perc: 36-70). Az utolsó negyedre így nem maradt izgalom (30. perc: 45-72). Ennek megfelelően csendesen lepergett a negyedik 10 perc – fel-felzárkózott a Pécs, aztán rendre meglépett a Falco (33. perc: 53-77). Könnyedén játszott, rutinos gazdálkodott stabil előnyével a szombathelyi gárda. És végül a papírformának megfelelően simán megnyerte a meccset.

jegyzőkönyv

NKA Universitas Pécs–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 66-96 (13-31, 18-23, 14-18, 21-24)

Pécs, NB I.-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Benczur T., Györfy R., Farkas G.

Pécs: Kerpel-Fronius 7, Luzaic 4, Herger 4, Durmo 16, Manjgafic 7/3. Csere: Hockerup-Fischer 2, Nikolic 6, Kovács P. 2, Scherer 5/3, Lukácsi 11/3, Benke K. 2, Lados –. Edző: Goran Tadic.

Falco: Pongó 9/6, Tanoh Dez 8, Benke Sz. 10/6, Tiby 12, Keller 13/3. Csere: Perl 10, Barac 6, Pot 5, Verasztó 13/12, Jordano 8/6, Takács Zs. 2, Hansen –. Edző: Milos Konakov.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 5-6. 8. perc: 9-23. 12. perc: 15-36. 18. perc: 30-50. 20. perc: 31-54. 23. perc: 35-54. 25. perc: 35-64. 27. perc: 36-70. 30. perc: 45-72. 33. perc: 53-77. 37. perc: 60-88.

Kipontozódott: Tanoh Dez (30.).