2024.01.06. 21:12

Nyerni tudott Körmenden a 100 pontig jutó Paks - fotók

Az NB I.-es kosárlabda-bajnokság 15. fordulójában hazai környezetben folytatódott az Egis Körmend vesszőfutása, ám a lefújás után mégis edzőjét éltette a hazai publikum.

Fotó: Szendi Péter

Egis Körmend–Atomerőmű SE 92-100 (21-26, 27-30, 21-20, 23-24).

Körmend, 1900 néző, NB I.-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Benczur T., Nagy V., Söjtöry T.

Körmend: Morgan 23/9, Takács K. 5, Djogo 19/3, Tolbert 16, Sylla 5. Csere: Durázi 6, Kiss M. 2, Ferencz 16/3, Schmera –. Edző: Kocsis Tamás.

Paks: Ihring 28/12, White 20/6, Géringer –, Nicholson 24/3, Wright Jr. 3. Csere: Wooten 10, Kovács Á. 11, Sövegjártó 3/3, Kucsora –, Dorogi –, Kékesi 1. Edző: Sebastian Krasovec.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 7-4. 7. perc: 16-13. 10. perc: 21-26. 13. perc: 29-34. 16. perc: 38-42. 20. perc: 48-56. 23. perc: 53-62. 27. perc: 65-69. 30. perc: 69-76. 33. perc: 73-86. 36. perc: 81-88. 39. perc: 90-95.

Kipontozódott: Sylla (36.), Tolbert (40).

Október elején, a bajnokság 2. fordulójában remek játékkal 18 pontos győzelmet (62-80) aratott a vasi piros-fekete alakulat az atomvárosiak otthonában. Azóta sok víz lefolyt a Rábán, ami olykor már a medréből is kilépett, és a két csapat háza táján történtek változások, főleg a paksiaknál, akik játékosokat és edzőt is cseréltek. A változtatások úgy tűnik, bejöttek, hiszen a tolnaiak megindultak felfelé a tabellán. A Körmend megint nem tudott teljes kerettel kiállni, ugyanis szombaton ismét nem számíthatott légiós irányítójára, Cookra Kocsis Tamás vezetőedző, Doktorra pedig - ahogy korábban is írtuk - hosszabb rehabilitációs időszak vár.

A találkozót megelőzően Kristóf Lászlót, a körmendi kosárlabda alapítóját köszöntötte a publikum vastapssal 85. születésnapja alkalmából. A meccs első akcióját a hazaik vezethették, Takács emelése még lepattant, a levegőben úszó Tolbert azonban behúzta a gyűrűbe a játékszert. Tempósan kezdtek a csapatok,  várakozásoknak megfelelően nagy sebességgel igyekezett rohamozni a Paks, ám a Körmend felvette a kesztyűt és kezébe vette az irányítást.

A 9. percig folyamatosan a hazaiak vezettek, ekkor azonban Nicholson szépen fordult le védőjéről és duplájával először került előnybe az ASE (18-19). Nem sokkal később Kovács is ráemelt egy kettest, Kocsis Tamás pedig időt kért, puha volt a Rába-partiak védekezése. Az utolsó másodpercekben Durázi két büntetőjéből csak egyet tudott értékesíteni, majd a negyed záró akkordjaként a túloldalon Nicholson talált be távolról közvetlenül a dudaszó előtt – 21-26. A rövid pauza után sem tudott keményíteni védekezésén a Rába-parti csapat, a Paks pedig szépen lassan növelte előnyét.

A 23. percben Durázi 2+1-ével háromra zárkózott a házigazda, ám egy rövid kihagyás elég volt elől és máris hét ponttal lépett el a vendég gárda (29-36). A különbség csak nem akart csökkenni, több rossz döntés hozott a Körmend a Paksnál, így Krasovecék magabiztosan tartották előnyüket. Nagyon gyorsan jutott el Nicholson 16 pontig, a második negyedben Ihring is játékba lendült, tarthatatlannak bizonyult, az ő triplájával zárult az első félidő. Nyolcpontos hátrányban vonult szünetre a Körmend (48-56), amelynek komoly védekezésbeli problémái voltak, hiszen az első negyedben bekapott 26, illetve a másodikban elsüllyesztett 30 paksi pont túl soknak bizonyult. Egy héttel korábban Kaposváron közel ennyit, 58 pontot szórt a KKK, úgyhogy akadt tennivalója bőven a Rába-parti szakmai stábnak.

Térfélcsere után Ferencz triplájával kezdődött a harmadik etap, ám vasi feltámadás helyett paksi pontok hullottak. White közelijével a 23. percben 51-62-t mutatott az eredményjelző. Ferencz Csaba állt együttese élére, a piros-feketék ikonjának pontjaival zárkózott a hazai együttes, mígnem a 27. percben Durázi kettesével újfent csak 4 pont választotta el egymástól a feleket (65-69). Krasovecet majdnem szétvetette a düh, azonnal időt kért az ASE trénere. A közönsége által alaposan megtámogatott Körmend kezdte végre elkapni a fonalat, már a védekezésbe is érezhetően több energiát fektettek a piros-feketék. Morgan büntetőivel 67-69-re módosult az állás, lázba jött a csarnok, ám egyenlítés helyett egy paksi 5-0-ás sorozat következett.

A negyed utolsó percei megint az ASE kénye-kedve szerint alakultak, így a házigazda 69-76-os hátrányból rugaszkodhatott neki a záró etapnak, ami egyáltalán nem indult jól körmendi szempontból. Kovács középtávolijával és Ihring hármasával egyre messzebb távolodott a Paks (69-81). A 33. percben Ihring harmadszor is betalált távolról, elúszni látszott a hajó a körmendiek számára (71-86). Óriási energiákat mozgósítva egy 10-2-es szériával próbálta visszahozni a meccset a Körmend.

A kissé kaotikussá váló játékban Morgan triplájával 81-88-ra jött vissza az MTE, Krasovec pedig annak rendje és módja szerint időt kért. Durázi rettentő fontos pillanatban hagyta ki büntetőit, majd Djogo ziccere is lecsorgott a gyűrűről, mindez 81-90-nél. Ezzel szemben Ihring duplája elsüllyedt a gyűrűben, ismét 10 fölé kúszott a különbség (81-92). A Rába-partiak mindent egy lapra feltéve mentek előre, a 39. percben 90-95-re zárkóztak, de már nagyon kevés idő volt vissza. Kocsis Tamás legénysége megpróbálta ugyan a lehetetlent, de csodát tenni nem tudott. Ha a negyed elején nem engedi el a Körmend a Paksot, meg is lehetett volna ez a mérkőzés, így azonban végül 8 ponttal alulmaradt.