2024.01.27. 20:17

Őrült meccsen körmendi diadal a nyugati rangadón! - fotók

Az NB I.-es kosárlabda-bajnokság 18. fordulójában lezárta négymeccses nyeretlen szériáját az Egis Körmend a ZTE ellen.

Forrás: ZH/Pezzetta Umberto

Zalakerámia ZTE KK–Egis Körmend 101-110 (29-29, 22-24, 21-27, 29-30). Zalaegerszeg, NB I.-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Nagy Viktor, Györfy Rúben, dr. Németh Patrik.

Zalaegerszeg: Hicks 19/3, Paige 20/15, Németh 9/3, Szalay 6/6, Osztojics 17. Csere: Keller 5/3, Mishula 13/12, Tóth 7, Csátaljay 5/3. Edző: Baki Gergely, Bencze Tamás.

Körmend: Basic 14/9, Morgan 19/12, Takács 19/6, Djogo 16/3, Tolbert 21/6. Csere: Ferencz 21/15, Herczeg –, Schmera –, Kiss –. Edző: Kocsis Tamás.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 9-7. 7. perc: 22-18. 10. perc: 29-29. 13. perc: 36-37. 16. perc: 37-45. 20. perc: 51-53. 22. perc: 59-58. 26. perc: 67-68. 30. perc: 72-80. 33. perc: 83-90. 36. perc: 86-99. 39. perc: 101-109.

Kipontozódott: –.

Két határozottan rossz formában lévő csapat feszült egymásnak Zalaegerszegen. Az Egis Körmend zsinórban négy, míg a ZTE két egymást követő vesztes bajnoki meccset követően várta a nyugati örökrangadót, plusz egyik gárda sem tudta hétközben beverekedni magát a Magyar Kupa négyesdöntőjébe, amiért Ruzicka mester távozott Zalából.

A feldobás után azonnal egymásnak estek a csapatok, Djogo szerzett vezetsét a vendégeknke, majd Paige triplájával fordított a házigazda. Rangadóhoz méltó kosárpárbaj vette kezdetét, felváltva potyogtak a pontok. A negyed közepén ugyan Morgan hármasával először ment néggyel a vasi együttes (11-15), Paige hármasával és Csátaljay középtávolijával azonban hamar fordított ismét a hazai csapat (16-15). Egyik fél sem tudott nagyobb előnyt kialakítani az első etap végéig, ami 29-29-es döntetlennel zárult. A második negyed izgalmas fordulatokat tartogatott. A Körmend jó védekezéssel kezdett elnyúlni vendéglátójától és a 17. percben már 10 pontos előnyre tett szert (37-47). Sokáig azonban nem örülhetett a vendég tábor, ugyanis főként Keller és Hicks pontjaival hamar semmivé vált a vasiak kétszámjegyű fórja – a 18. percben már 46-48-at mutatott az eredményjelző. A piros-feketék azonban nem engedték ki az irányítást a kezükből, Ferencz triplájának és sikeres büntetőinek köszönhetően kétpontos vendég vezetésnél vonultak öltözőikbe a felek (51-53).

Fordulás után 5-0-val kezdett a Körmend, amire a Zalaegerszeg egy 8-0-ás sorozattal válaszolt (61-58). A vendégek kosárcsendjét Tolbert törte közelijével. Egészen a 27. percig fej-fej mellett haladtak a csapatok, Basic hármasával, majd Djogo és Takács Kristóf dupláival ismét lélegzetvételnyi előnyhöz jutott az MTE (67-75). Ostojic és Csátaljay révén próbálta ledolgozni hátrányát a házigazda (72-75), ám az utolsó másodpercekben beesett egy Takács-hármas és egy Basic-dupla, így nyolcpontos előnyből várhatta a Körmend az utolsó negyedet (72-80). Ostojic és Djogo közelről, míg Mishula távolról folytatta a pontgyártást (77-82) – őrült végjátéknak néztünk elébe. Azonban a korábbi meccsekkel ellentétben a 36. perchez érve úgy tűnt, ezúttal uralja a meccset a Körmend, szívósan, okosan tartotta előnyét, ami Tolbert zsákolásával újfent 10 pontosra hízott (86-96). Ferencz harmadik hármasával és Tolbert újabb zsákolásával eldőlni látszott a rangadó (86-101). A ZTE ugyan megpróbált egy huszáros hajrát kivágni, faragott is a hátrányán, de komoly veszélyt már nem jelentett a Körmendre, amely óriási csatát nyert meg Zalaegerszegen.