Szünet után hengereltek

2024.03.17. 09:27

Az SZKKA 16 góllal verte idegenben a DVSC U19-t

A női NB I/B.-s kézilabda-bajnokság 21. fordulójában szoros első félidőt követően végül papírforma-győzelmet aratott az SZKKA a DVSC U19 vendégeként.

Kulcsár Dorottya remekelt, 8 góljával ő volt a meccs legeredményesebbje

DVSC Schaeffler U19–Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia 22-38 (12-14). Debrecen, 100 néző, NB I/B.-s kézilabda-mérkőzés, vezette: Bab Á. Gy., Bodó Zs.

SZKKA: Csatlós, Christe (kapusok) – Kazai 5, Pődör B. 1, Szmolek 6, Pődör R. 5, Kulcsár 8, Szeberényi 2, Pálffy 4, Varga N. 2, Balogh P. 3, Böhm 1, Gönczöl 1, Hornyák, Horváth A. Edző: Vida Gergő.

Az eredmény alakulása. 8. perc: 1-3. 16. perc: 5-6. 28. perc: 11-12. 34. perc: 12-17. 41. perc: 15-22. 55. perc: 19-35.

Kiállítások: 4, ill. 4 perc.

Hétméteresek: 4/4, ill. 2/2.

A fiatal debreceni akadémistákból álló DVSC U19 vendégeként folytatta a bajnokságot a listavezető Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia együttese, amelynek és nem titkolt szándéka az volt, hogy folytassa remekbe szabott győzelmi szériáját, ami a pontvadászat rajtja óta tart már. Minden bizonnyal a korai indulással járó hosszú utazás is közrejátszott abban, hogy az első félidőben – főleg a támadásoknál – igencsak dekoncentráltan játszottak a Vida-lányok. Rossz döntéseket hoztak és sok hiba árnyékolta be játékukat, így a hazaiak tartották a lépést a vasiakkal (12-14).

Szünetben rendezte sorait az SZKKA és a második félidőre már nagyon jó szellemben jött ki az öltözőből. Kiválóan működött a védekezés, rengeteg labdát szerzett a szombathelyi gárda, így könnyű gólokat tudott lőni. A második játékrészben minden játékos lehetőséget kapott a mérkőzésen, amelyet végül fölényesen, 16 góllal nyertek meg a vasiak. Debrecenből is elhozta a bajnoki pontokat az SZKKA, amely szezonbeli 21. győzelmét aratta, így továbbra is 100 százalékos mérleggel vezeti a tabellát.