2024.04.27. 20:52

Elgázolta a ZTE-t a Falco! - 38 pontot vert ellenfelére a szombathelyi csapat - fotók

Az NB I.-es kosárlabda-bajnokság elődöntőjének első felvonásán a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely a szomszédvár ZTE gárdáját gázolta el – 38 pontot vert ellenfelére!

Forrás: Cseh Gábor

Fotó: © Cseh Gábor

A negyeddöntőben a címvédő, alapszakaszgyőztes Falco sima három győzelemmel lépett túl a Honvédon – utoljára április 19-én játszott. Míg a ZTE alaposan megszenvedett a Debrecennel, öt mérkőzésig húzódott el az egyik fél három megnyert meccséig tartó párharc – a ZTE 3-2-re gyűrte le a DEAC-ot, még szerdán is pályára lépett. Nem vitás, hogy a pihentebb, valamint jobb erőt képviselő Falco futott neki esélyesként a párharcnak. Parádés hangulat, szinte telt ház fogadta a csapatokat.

Az első négy kosár négy tripla volt a hazaiak részéről, igaz, közben két zalai hármas is beesett – alaposan bekezdtek a csapatok. A Falco erős tempót diktált, jól védekezett, remekül lepattanózott, gyorsan, pontosan fejezte be a támadásait. Amikor a zalai kispad időt kért, már 13 ponttal vezetett a házigazda (6. perc: 20-7). Hiába, nem sikerült belassítani a Falcót – száguldott tovább a szombathelyi gárda. Olyannyira, hogy villámgyorsan átlépte a 20 pontot a különbség (8. perc: 28-7). Osztálykülönbség volt a csapatok között! A játékvezetők megkönyörültek a vendégen, dobhatott néhány büntetőt a ZTE, így a negyed végére azért benézett 20 pont alá (31-13). A második negyedet pedig triplával nyitotta a vendég – próbált meccsben maradni. De a Falco higgadtan, csapatként játszott, kézben tartotta az irányítás, és rutinos módon biztos távolságban tartotta ellenfelét (13. perc: 36-18). Küzdött becsülettel a ZTE, de egyszerűen nem tudott mit kezdeni ellenfelével – és csendesen ismét 20 pont fölé kúszott a különbség (16. perc: 45-21). Jöttek a triplák is – tombolt a közönség. Szinte minden támadását kosárral zárta a felszabadultan, nagy kedvvel játszó házigazda. Nehezen bírták a feszültséget a vendégek: Ona Embo „támadta meg” Benkét – a 18. percben, 55-28-as állásnál... A játékvezetők nem foglaltak állást, mindkét játékos kapott egy technikait.... Mindez nem zavarta meg a Falcót, a nagyszünetig 29 (!) pontos előnyt épített ki magának (20. perc: 57-28) – tulajdonképpen eldöntve ezzel a meccset. Ráadásul úgy gázolta el ellenfelét, hogy egyik kulcsjátékosának sem kellett megszakadnia...

Fordulás után sem lassított a Falco – a közönség nagy örömére. A távolság pedig egyre nőtt a felek között (24. perc: 66-30). A ZTE minden mindegy alapon dobált távolról, és faragott is valamit a hátrányából (27. perc: 69-42). De, amikor kellett, valaki mindig betalált hazai oldalról. De kétségtelen, kicsit kiengedett a Falco (30. perc: 75-48). A záró etap elejét még egy kicsit megnyomta a Falco, 40 pontra lépett el (35. perc: 91-51) – megmutatva, hogy akkor hagyja állva ellenfelét, amikor akarja. Megsemmisítő, 38 pontos vereséget mért ZTE-re a Falco.

Így a Falco 1-0-re vezet az egyik fél három megnyert meccsig tartó elődöntős párharcában. Folytatás kedden 18 órakor Zalaegerszegen.

A másik elődöntő eredménye: Alba–Szolnok 92-83.

Jegyzőkönyv

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Zalakrámia ZTE KK 101-63 (31-13, 26-15, 18-20, 26-15) Szombathely, NB I.-es kosárlabda-mérkőzés, 1. elődöntő, vezette: Prakssch, Goda, Ádám.

Falco: Pot 18/12, Tanoh Dez 9/3, Benke 19/6, Tiby 7/3, Krivacsevics 2. Csere: Keller Á. 6, Perl 19, Pongó 14/12, Kovács B. 5/3, Jordano –, Barac 2, Verasztó –. Edző: Milos Konakov.

ZTE: Hicks 10/9, Paige 8/3, Szalay D. 4, Ikpe 7/6, Tóth Á. –. Csere: Csátaljay –, Ostojic 9, Ona Embo 2, Németh Á. 18/6, Keller I. 2, Gyimes –, Csuti 3/3. Edző: Matthias Zollner.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 12-7. 6. perc: 20-7. 8. perc: 28-7.  13. pec: 36-18. 16. perc: 45-21. 20. perc: 57-28. 24. perc. 66-30. 27. perc: 69-42. 30. perc: 75-48. 35. perc: 91-51. 39. perc: 100-63.

Kipontozódott: –.

Milos Konakov: – Gratulálok a játékosaimnak! Sokat beszéltünk arról, hogy egy ilyen párharcba milyen mentalitással kell belemenni – mi pedig jó mentalitással mentünk bele a meccsbe, és tulajdonképpen az első perctől az utolsóig tartottuk a ritmust, koncentráltunk. Adtunk 25 gólpasszt, szedtünk 44 lepattanót – igazi csapatként játszottunk. De a mai mérkőzés végeredménye nem számít, csak annyi történt, hogy 1-0-ra vezetünk. Vasárnap már fordulunk rá a következő összecsapásra, azért fogunk dolgozni, hogy Egerszegen is hasonló teljesítményt nyújtsunk! Köszönöm a szurkolók támogatását, ismét nagyszerű hangulatot teremtettek, élmény volt pályára lépni!

Matthias Zollner: – Szeretnék köszönetet mondani a szurkolóinknak, sokan elkísértek minket, nagyon fontos a támogatásuk – jóban, rosszban kitartanak mellettünk. Ez a meccs most nagyon nem sikerült. Nagyon fizikális volt a mérkőzés – sprinteknél, a kizárásoknál, a párharcoknál egyaránt –, európai színvonalú kosárlabdát mutatott a Falco. Ilyen szintű fizikalitással a szezon során most találkoztam először. A feladat adott, kedden reagálnunk kell ezekre a szituációkra, fel kell nőnünk a feladathoz!