Kézilabda

2024.05.25. 18:20

Történelmet írt a bajnok SZKKA - fotók

A női NB I/B.-s kézilabda-bajnokság záró, 30. fordulójában sima, 15 gólos győzelmet aratott az SZKKA az Orosháza ellen, így 30 bajnoki meccséből mind a 30-t megnyerve történelmet írt.

Forrás: Unger Tamás

Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia–Zengő Alföld Orosházi Kézilabda Akadémia 35-20 (22-9). Szombathely, Haladás Sportkomplexum, 420 néző, NB I/B.-s kézilabda-mérkőzés, vezette: Dáné R., Marton Zs.

SZKKA: Csatlós 2, Christe, Pados (kapusok), Török F., Pődör R., 6, Pálffy 5, Kulcsár D. 3, Pődör B. 4, Varga N. 3, Szeberényi 2, Szmolek 4, Böhm, Balogh P. 4, Kazai, Gönczöl 1, Hornyák P. 1. Edző: Vida Gergő.

Az eredmény alakulása. 8. perc: 8-1. 16. perc: 15-4. 28. perc: 21-9. 34. perc: 24-10. 43. perc: 32-14. 56. perc: 35-18.

Kiállítások: 8, ill. 12 perc.

Hétméteresek: 5/7, ill. 3/4.

A vendégek a múltban egyszer-kétszer ugyan borsot törtek a szombathelyiek orra alá, de most ez aligha volt bent a pakliban. Hetek óta fiesztahangulatban játszanak a Vida-lányok, akik már rég bebiztosították jövő évi NB I.-es tagságukat. Már csak a 30/30-ra, azaz a 100 százalékos mérlegre gyúrtak Pődör Rebekáék, akikhez hasonló produktumot még senkinek sem sikerült elérnie. Hét perc elteltével 7-0 állt a táblán, félidőben pedig már 13 góllal vezetett az SZKKA az Orosháza ellen. Nem maradt több kérdés, maximum az, hogy mennyi lesz közte.

Nos, a hazaiaknak az is bőven belefért, hogy 35-17 után az utolsó nyolc percben már nem találtak be az ellenfél kapujába. A vége így is fölényes diadal lett, de ami ennél is lényegesebb, hogy megszületett a rekord: az összes bajnoki meccsét megnyerte a Szombathely. A találkozó lefújását követően megkapta a csapat és a stáb jól megérdemelt aranyérmét, majd kezdődhetett a bajnoki fieszta SZKKA-módra.