2009.10.05. 02:29

Kiélezett csata a nyitányon: ötpontos Albacomp-siker a Körmend ellen

Székesfehérvár - A férfi kosárlabda-bajnokság idénynyitóján a MJUS-Körmend csapata nagy küzdelemben szenvedett vereséget az Albacomp otthonában.

Vastag Nándor

A körmendiek a legjobb összeállításban várták az idénynyitót, a korábbi sérültek közül Fodor Gergely és Ferencz is játékra jelentkezett.

A szépszámú körmendi tábor örömére Trummerék nagyon jól kezdtek: pár ponttal rendre a vendéglátó előtt jártak, és olykor látványos támadásokra is futotta erejükből (5. perc: 7:12). Az első negyed második felében azonban több hárompontos kísérletet is rontottak, így a fehérváriak egy kosárnyira zárkóztak fel. A második negyedet Bódi triplával nyitotta, amire a piros-feketék 6:0-s sorozattal vála-szoltak (12. perc: 22:27). Ebben az időszakban Tóth Gergő volt elemében, a center szorgalmasan termelte a pontokat, és a lepattanókat is jól gyűjtötte. De az Albacomp nem akart leszakadni, Simon kosaraival felzárkózott, majd fej fej mellett haladtak a gárdák. Egyik fél sem tudott jelentős előnyre szert tenni (18. perc: 35:35), s végül a nagyszünetben döntetlent mutatott az eredményjelző tábla (20. perc: 41:41). A küzdelmes mérkőzés összképét némileg az rontotta, hogy a hármasokat nagyon rosszul dobták mindkét oldalon.

A fordulás után Hanga nagyon bekezdett, zsinórban nyolc pontot szerzett, de Thomas és Tóth Gergő remeklésével tartotta magát a Körmend (23. perc: 49:49). Ezután az Albacomp egy 7:0-s rohammal próbált meglépni (25. perc: 56:49), de Fodor Gergely vezérletével pillanatok alatt átvették a vezetést a Rába-partiak (27. perc: 58:59). A harmadik negyed végén aztán ismét fordult a kocka (30. perc: 66:64), majd az utolsó etapban is folytatódott a hullámzó játék. Lee és Tóth Gergő kosárváltása után ugyan a körmendiek szusszanásnyi előnyhöz jutottak (33. perc: 70:73), ám a hazaiaknál az addig semmit sem mutató Bonner triplát dobott, amivel egy 7:0-s sorozatot alapozott meg (36. perc: 77:73). Ekkor már az is a fehérváriaknak kedvezett, hogy a körmendiek negyedik csapathibája miatt folyamatosan büntetőzhettek - a végén 44:19 volt a büntető- arány -, s ennek köszönhetően őrizték is előnyüket. A vasiak Thomas ponterős játékával az utolsó pillanatig tartották magukat (40. perc: 89:86), de a pontosabban játszó Albacomp a végjátékban már nem engedte ki a kezéből a győzelmet. A vereség ellenére a remekül küzdő körmendieknek is jár dicséret, bár ha a végén Thomasnak akad társa, akkor más eredmény születhetett volna.

Szrecsko Szekulovics: - Nehéz mérkőzés volt. A küzdeni tudással nem volt gondunk, ám támadásban időnként hibákat vétettünk, és a védekezésünkön is van még mit javítani.

Sabáli Balázs: - Győzelmi esélyünk is volt, de sajnos az Albacomp a végjátékban fö-lénk kerekedett. A héten több játékos is edzést hagyott ki, ennek ellenére biztató eredményt értünk el.

További eredmények: Paks-Salgótarján 99:56, ZTE-Kaposvár 84:78, Szolnok-Sopron 82:72, PVSK- Debrecen 84:81, Kecskemét- Dombóvár 92:82. A Falco KC-Nyíregyháza meccs szerdán lesz.