2011.10.22. 18:03

Kosárlabda: fölényes körmendi diadal a PVSK ellen (fotókkal)

A MJUS-Fortress Körmend kosárlabdacsapata szombaton remekül játszva fölényes győzelmet aratott a Pécsi VSK ellen, így továbbra is veretlen a bajnokságban.

Vastag Nándor

MJUS-Fortress Körmend – Pécsi VSK-Pannonpower 95-60 (25-12, 23-19, 24-19, 23-10), Körmend, 1700 néző, NB I. A-csoportos kosárlabda-mérkőzés, vezette: Pálla, Farkas, Németh Cs.

Körmend: Ruják 4, NÉMETH 20/12, POWELL 17/3, BELL 17/9, TOWNES 22. Csere: Dávid -, Mladenovic 4, Ferencz 6, Cseh 3/3, Fodor G. 2, Sonyák, Csapai -. Edző: Sabáli Balázs.

PVSK: VASOJEVICS 11/3, dr. Deák 2, Csirics 10/3, Tóth N. 4, Vladovic 7/3. Csere: Eilingsfeld 4, Kovács P. 5/3, Lepsényi -, CSABAY 10/6, Bíró 7/3, Ignácz -. Edző: Szrecsko Szekulovics.

Az eredmény alakulása. 2. perc: 4-4. 5. perc: 13-4. 8. perc: 20-10. 13. perc: 30-15. 17. perc: 39-22. 19. perc: 42-31. 25. perc: 62-37. 29. perc: 72-45. 33. perc: 74-57. 38. perc: 91-60.

Kipontozódott: Vladovic a 37. percben.

A mérkőzés elején a Pécs próbálta magához ragadni a kezdeményezést (2. perc: 4-4), de a hazaiak jó védekezésre alapozva átvették az irányítást. Powellék jól is támadtak, s egy 9-0 sorozattal állva hagyták ellenfelüket (5. perc: 13-4). Csirics és Vasojevics próbálta felhozni csapatát, de társuk nem akadt, átellenben viszont Bell és Németh is elkezdte a pontgyártást (8. perc: 20-10), a tízpontos különbségen belülre pedig már nem is tudott jönni a vendégcsapat. A második negyedre a Baranya megyeiek is összekapták a védekezésüket, így lecsökkent a kosarak száma (13. perc: 30-15).

A vasiaknak sem jöttek be ekkor a távoli dobások, ám Townes végre bemelegedett, betörésből Powell is hozta a duplákat, így nem forgott veszélyben a vezetésük. Azonban az etap második felében nagy rohanás kezdődött, és a kosáresőből a vendégek jöttek ki jobban (19. perc: 42-31). De a negyed végén Németh, majd Bell – a félidőt jelző dudaszó pillanatában – is triplát vágott, amivel ismét fölényes lett a körmendi-fór (48-31).

A szünet után a pécsiek távoli dobásokkal próbálták faragni hátrányukat, de öt perc alatt csak két kísérletük ért célba. A piros-feketék türelmesebben és sokkal pontosabban támadtak, aminek meg is lett az eredménye. Bell triplával és duplával zilálta szét az ellenfél védekezését, Németh betörésből növelte kerek „húszasra” a különbséget, majd Townes két hatalmas, hálószaggató zsákolással ugrasztotta talpra a közönséget (25. perc: 62-37). A baranyaiak próbálkoztak becsülettel, de a nagy kedvvel játszó hazaiak ellen esélyük sem volt a felzárkózásra (30. perc: 72-50).

A negyedik felvonásra kicsit kiengedtek a Rába-partiak, a kitartóan próbálkozó rivális élt is a lehetőséggel (33. perc: 74-54). Ám ez csak pillanatnyi fellángolásnak bizonyult, mert Németh és Townes ismét nagy lendületet adott csapatának. Az amerikai center ráadásul nemcsak a pontgyártásban jeleskedett, hanem bőszen osztogatta a sapkákat is - olyannyira, hogy a pécsiek ziccerben is inkább kiadták külső dobásra a labdát. Teljesen gálamérkőzés lett a derbiből, és a végén már mindkét együttesben a fiatalok játszottak.

A minden csapatrészben jobb Körmend fölényes győzelmet aratott. A sikerből Townes kiemelkedő teljesítménnyel – 22 pont, 11 lepattanó, hat blokk, 41 IBM-pont – vette ki a részét.

Sabáli Balázs: A terveinket megvalósítottuk, jó, hajtós meccset játszottunk. Az első félidő pontkülönbsége eldöntötte a mérkőzést, de utána kicsit ingadozó volt a játékunk. Magabiztosan nyertünk, de továbbra is azt mondom, még sokat kell dolgoznunk.

Szrecsko Szekulovics: A jobbik csapat nyert, de nagyon rosszul játszottunk támadásban. Tudjuk, hogy a Körmend jó együttes, de a 60 dobott pont kevés.