2012.01.05. 03:29

Felsőházban a juniorok

Az országos kiemelt fiú junior (U18) kosárlabda-bajnokság nyugati-csoportjának utolsó, 14. fordulójában a Falco KC és a Körmend is nyert.

Vastag Nándor

Falco: Simon K. 2, Perl 2, Bazsó 9/9, Bakk 15/3, Bognár 13. Csere: Horváth M. -, Sinkovits 6, Váradi B. 10/6, Péterfai 18, Blaskovits L. 7/3, Bán 4, Papp 2. Edző: Váradi Attila.

A szombathelyiek az első negyed végén 12-0-s rohammal szereztek biztos előnyt, majd a mérkőzést végig irányítva megérdemelten nyertek. A Falco KC veretlenül, 14 győzelemmel első lett a Nyugati-csoportban.

Albacomp-Körmendi Törpördögök 68-76 (14-20, 17-21, 16-20, 21-15). - Székesfehérvár, vezette: Szőcs, Szőke.

Körmend: Ruják B. 14/3, Kántor 9/6, Földes 1, Golomán 10, Molnár M. 30. Csere: Palánk -, Pungor Sz. 6/6, Zsebe Á. -, Hlinyánszky 6/6. Edző: Patonay Ádám.

A körmendiek a harmadik negyedig jelentős előnyt építettek, majd az utolsó etapban megtorpantak, de a sikerük nem forgott veszélyben. A vasi csapat 8 győzelemmel, 6 vereséggel negyedikként végzett a csoportban.

A két nyolccsapatos csoportból az első négy jutott a felsőházba az egymás elleni eredmények továbbvitelével. A bajnokság februárban folytatódik.

A csoportok végeredménye és a továbbjutók. Nyugat: 1. Falco KC 28 pont, 2. Bp. Honvéd 24, 3. Soproni SI/A 24, 3. Körmend 22. Kelet: 1. Kecskemét/A 24, 2. Szolnok 23, 3. DEAC 23, 4. Factum Sport Debrecen 22.