2012.02.23. 03:28

Majdnem ledolgozta 43 pontos hátrányát a Falco

A kosárlabda Magyar Kupa negyeddöntőjének a visszavágóján a Falco 43 pontos hátrányból indulva fogadta a Paksot. A sárga-feketék nagyot játszottak, 35 ponttal nyertek, de ez kevés volt a továbbjutáshoz.

Fordulás után egy jobban védekező, keményebben játszó ASE várt a Falcóra. Ettől függetlenül a sárga-feketék hajtottak keményen, nagyon úgy tűnt, hogy hisznek a továbbjutásban. A paksi időkérés ezúttal sem bizonyult sikeresnek, 30 pont fölé tornázta fórját a Falco (72-41). Sőt, az extázisban játszó Pantelics sorozatban szórta a triplákat, így a harmadik etap végére elérhető közelségbe került a csoda (30. perc: 80-49). Nyomott a Falco, szorult a Paks - utóbbi taktikusan játszott az idővel, és a legdurvább megoldásoktól sem riadt vissza, hogy megóvja gyűrűjét a kosártól (36. perc: 88-49). A percek csendesen leperegtek, a büntetőkből élő Paks pedig kiharcolta a továbbjutást érő vereséget (a 66 paksi pontból 30 büntetőből jött össze). A mérkőzésre Pantelics és a végig furcsa stílusban játszó Tóth ökölcsatája tett pontot - Pantelicset kiállították.

Fantasztikus teljesítményt nyújtott a Falco, elsöpörte ellenfelét. Ám a bravúros, 35 pontos győzelem nem ért továbbjutást.

Bencze Tamás: - Hittünk a továbbjutásban, nagy erőket is mozgósítottunk. Nem jutottunk tovább, de nem vagyok szomorú, mert felálltunk a múlt heti kiütés után. Bizonyítottuk, hogy nem véletlenül tartunk ott, ahol.A 43-ból csak 35 pontot sikerült hazai pályán lefaragni