2012.03.24. 16:50

A Falco nyerte a rangadót (videóval, képgalériával)

Az A-csoportos kosárbajnokság 23. fordulójának a rangadóján, a Vas megyei derbin a listavezető Falco nagy csatában győzte le a szomszédvár, ősi rivális Körmendet (72-64).

Falco-SZOVA KC Szombathely- Fortress Lami Véd Körmend 72-64 (19-14, 17-18, 21-16, 15-16).
Szombathely, 3500 néző, NB I. A-csoportos kosárlabda-mérkőzés, vezette:
Földházi, Papp, Frányó.

Falco: Kálmán 15/9, Timberlake 16, Simon L. 4, Szabó Zs. 13/3, Pantelics 14/6. Csere: Will 2, Harazin 5, Jancsikin 3/3, Szanati -. Edző: Bencze Tamás.

Körmend: Németh I. 15/9, English 9/3, Ferencz 9/3, Bell 5/3, Eilingsfeld 7/3. Csere: Fodor G. 7/3, Townes 8, Ruják -, Mladenovics 2, Cseh 2. Edző: Zoran Matic.

A Körmend kapta el jobban a rajtot (2. perc: 2-7). Aztán a Falco rendezte a sorait, és gyorsan átvette az irányítást, a vezetést. A hazaiak remekül védekeztek, a vendégek nem tudtak helyzetbe kerülni, előkészítetlen helyzetekből dobáltak, kevés sikerrel. Ráadásul a Falco gyors, pontos támadásokat vezetett. Érezte is Zoran Martic, hogy kell az időkérés (5. perc: 10-7). A folytatásban a Körmend egészpályás letámadással igyekezett megnehezíteni a házigazda dolgát. Ennek ellenére a Falco némi előnyt harcolt ki magának. A felek erős tempót diktáltak, a közönség remek, sportszerű meccset láthatott. Alig kezdődött el a második etap, a sárga-fekete publikum máris tízpontos hazai előnyt ünnepelhetett (12. perc: 25-14). Nem tudott mit kezdeni a szombathelyiek szervezett játékával, minőségi védekezésével a Körmend - jöhetett az újabb Rába-parti időkérés. Ez a különbség pedig állandósult. Gyengén dobtak a vendégek, de a védekezésüket rendezték. Aztán Pantelics váratlanul technikait harcolt ki magának (28-19), amiből elég jól jött ki a Körmend (28-25). Most Bencze Tamás volt kénytelen maga köré gyűjteni tanítványait. Belelendült a Körmend, hajtott, szorongatott nagyon. Teljesen nyílt állásnál vonulhattak pihenőre a felek (20. perc: 36-32).

Két triplával nyitott fordulás után a Körmend, de mielőtt még igazán belelendültek volna a vendégek, Kálmán is bejelentkezett távolról. Felváltva potyogtak a pontok, rohantak a csapatok, egyik fél sem tudta ráerőltetni akaratát a másikra. Aztán a nagy küzdelemben a Falco szép csendesen egyre távolabb lopta magát ellenfelétől (54-44). Ettől függetlenül semmi nem dőlt el (30. perc: 57-48), igaz, a negyedik etapnak a házigazda futhatott neki nyugodtabban. Viszont nagyon úgy tűnt, hogy Timberlake nem akar izgalmas hajrát, irányításával száguldott a Falco (31. perc: 63-48). Futnia kellett az eredmény után a Körmendnek. Ami egy remek formában lévő, szervezett Falco ellen nem volt könnyű feladat. Nem is tudták megoldani a vendégek (37. perc: 70-60).

A mérkőzés nagy részében a Falco diktálta a tempót, teljesen megérdemelten nyert.