2012.04.25. 18:39

Férfi kosárlabda NB I - A Körmend a négy között

Körmend – A negyeddöntő utolsó meccsén a Fortress Lami-Véd Körmend kosárcsapata nagy csatában harmadszor is legyőzte, és búcsúztatta az Atomerőműt.

Vastag Nándor

Fortress Lami-Véd Körmend – Atomerőmű SE 87-82 (18-22, 16-15, 27-21, 26-24). – Körmend, 1700 néző, NB I. A-csoportos kosárlabda-mérkőzés, 5. negyeddöntő, vezette: Papp, Kapitány, Benczur.

Körmend: Ruják -, NÉMETH 18/12, Ferencz 5/3, BELL 21, TOWNES 18. Csere: FODOR G. 7/3, MLADENOVIC 9/6, Eilingsfeld 6, Sonyák 3/3. Edző: Zoran Martic.
Paks: L. WILLIAMS 14/3, N. WILLIAMS 20, Vojvoda 11, KÁMÁN 10/3, Frost 12. Csere: Kovács Ákos 6, Morgen 9/3, Körtélyesi, Tóth Á. -. Edző: Gutierrez Garcia Enrique.
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4-10. 8. perc: 11-18. 15. perc: 23-28. 17. perc: 30-28. 24. perc: 42-49. 27. perc: 52-52. 33. perc: 67-64. 37. perc: 76-75. 40. perc: 83-78.
Kipontozódott: Fodor G. a 38. percben.

A hazaiaknak egy hiányzója volt, Mike English gerincproblémák miatt nem játszhatott. A találkozó nem indult jól a Körmendnek. Körülményesen támadott, a védekezése sem volt az igazi, így az üldöző szerepre kényszerült. Zoran Martic időkérés után Bell és Townes vette hátára a csapatát, de az Atomerőműt eleinte nem lehetett kizökkenteni a ritmusából (8. perc: 11-18). A hajrá azonban a hazaiaké volt, a frissen beállt Sonyák remek hármasa zárta az etapot (18-22). A második felvonásban eltűnt a vendégek magabiztossága, ám a vasiak is idegesen játszottak, sok labdát ajándékoztak riválisuknak. Az irányítás mindenesetre Némethék kezébe került, a vezetést is megszerezték (27. perc: 30-28). A félidőhöz közeledve újítottak a Tolna megyeiek, a piros-feketék viszont sok büntetőt hibáztak, így hátránnyal vonultak pihenőre (20. perc: 34-37).

A harmadik negyed elején ismét görcsösen támadtak a hazaiak – Bell sokszor próbálkozott, de többször rossz megoldást választott (24. perc: 42-49). Németh hármasaival tapadt a házigazda, de Mladenovicnak is ültek a triplái. Az extázisban küzdő piros-feketék 10-3-mal jöttek fel (27. perc: 52-52), majd kölcsönös kosárváltások után Németh dudaszó pillanatában dobott távolija fokozta a fantasztikus hangulatot (30. perc: 61-58). Elképesztő izgalmak közepette fej fej mellett haladtak a csapatok a negyedik negyedben. Németh és Ferencz hármasokat, Eilingsfeld a duplákat hozta, de a szerencsés pontokat jegyző Paks csak nem akart leszakadni (37. perc: 76-75). A higgadt körmendiek azonban nagyon figyeltek, a büntetőik jól sikerültek, és a végjátékot biztosan kézben tartva megérdemelt győzelmet arattak.

A piros-feketék 3-2-es összesítéssel megnyerték a párharcot is, és csatlakoztak a már négy között lévő Szolnokhoz és Albacomphoz. Az elődöntők jövő pénteken kezdődnek, a Rába-partiak ellenfele a szombati Falco_Sopron meccs győztese lesz.

Zoran Martic: - Gratulálok az ellenfélnek, nagyon megnehezítették a dolgunk. Most sem volt könnyű, de végig keményen, maximális erőbedobással küzdve nyertünk.

Gutierrez Garcia Enrique: - Nagyot harcoltunk, de buta hibákat is elkövettünk. A Körmend jól játszott, ám nekünk is volt lehetőségünk a győzelemre.