2014.06.30. 11:38

Pozitív Eb-főpróba - Harmadik a férfi U20-as kosárválogatott

Két győzelemmel és egy vereséggel – a körbeverés miatt – a harmadik helyet szerezte meg a magyar férfi U20-as kosárlabda-válogatott a korosztályos A-divíziós Európa-bajnokság előtti utolsó felkészülési tornáján.

A július 8-án kezdődő krétai A divíziós Európa-bajnokság előtt Olaszországban játszotta utolsó felkészülési mérkőzéseit a magyar U20-as férfi kosárlabda-válogatott.

Váradi Attila csapata egy négycsapatos tornán másik három szintén A divíziós gárdával, sorrendben Szlovénia, Olaszország és Svédország együttesével játszott.

Pénteken a nagyon jó erőkből álló szlovéneket 61-58-ra remek játékkal legyőzték a mieink. A Falco játékosai közül Perl Zoltán 14, Bognár Kristóf 12, Váradi Benedek 9/3, Bán Tibor 3/3, Bazsó Brúnó 3, Simon Kristóf 2, Bakk Krisztián 2 ponttal járult hozzá a sikerhez.

Szombaton az olaszokkal nagyon nagy csatát vívtak, a negyedik negyed közepéig felváltva vezettek a csapatok. Végül a rutinosabb, fizikális fölényben lévő hazaiak nyertek 67-59-re. A falcósok pontjai: Perl 12/3, Bognár 12, Váradi 10/6, Bazsó 6/6, Simon 4, Bán 4, Bakk –.

A záró meccsen Svédországot simán, 64-49-re múlták felül a magyarok. A falcósok pontjai: Perl 13/3, Bognár 11/6, Simon 9/3, Váradi 6/6, Bán 5/3, Bazsó 1, Bakk –.

Balról: Perl Zoltán,Váradi Benedek,Bazsó Brúnó,Bakk Krisztián,Bán Tibor,Bognár Kristóf,Simon Kristóf és Váradi Attila edző. Fotó: Horváth Csaba

A másik mérkőzéseken: Olaszország–Svédország 69-54, Szlovénia–Svédország 65-74, Olaszország– Szlovénia 77-88.