2015.08.09. 18:36

U16-os fiú kosárlabda: két hétvégi vereség

Szófia – Két győzelem után a hétvégén két vereséggel folytatta szereplését a magyar U16-os fiú kosárlabda-válogatott a korosztályos, B divíziós Európa-bajnokságon.

Belgium–Magyarország 57-52 (15-9, 10-20, 15-11, 17-12).

Magyarország: Kiss 5, Katona 11, Füzi 3, Fazekas M. 6, Fazekas Cs. 16/9. Csere: Somogyi 2, Werner, Zsebe –, Schafarek –, Ábrahám 7, Oroszi –. Vezetőedző: Váradi Attila.

A csoportgyőzelemre esélyesnek tartott, fizikálisan nagyon erős, magassági fölényben lévő Belgium ellen fegyelmezett játékkal meglepetésre az első félidőben a magyar csapat vezetett. A harmadik negyedtől fej fej mellett haladt a két gárda egészen a végjátékig (38. perc: 52-52). Végül nem a magyarok örülhettek. De nüanszok döntöttek még úgy is, hogy a belgák 14 lepattanóval többet tudtak szerezni.

Magyarország–Grúzia 51-55 (12-18, 9-12, 9-13,21-12).

Magyarország: Kiss, Füzi 2, Katona 9, Fazekas M. 6, Fazekas 12/6. Csere: Somogyi 7/6, Werner –, Schafarek 2, Ábrahám 6, Németh 5/3, Zsebe –, Oroszi 2.

Az ideges kezdés után a grúzoknak sikerült előbb rendezniük a soraikat, és a félidő végére kilencpontos előnyt szereztek (21-30). A mérkőzés hátralévő részében jobbára a grúzok irányították a játékot. A magyar csapat remekül védekezett, jól kontrollálta támadásait, de a tábla alá csak nagyon ritkán sikerült eljutni, a külső dobások pedig gyengén sikerültek. A finisben még mindent megpróbáltak a magyar fiúk, 21 másodperccel a vége előtt két pontra felzárkóztak (51-53), de fordítaniuk már nem sikerült.

Magyarország csapata két győzelemmel és két vereséggel a C csoport harmadik helyén áll. Hétfőn Svájc ellen zárja a csoportkört a Váradi-csapat.