2009.04.02. 02:27

Listavezető a SZoESE: kétszer nyertek az NB II-es női kosarasok

Szombathely - Két győztes meccsel folytatta szereplését az NB II-es női kosárlabda-bajnokságban a SZoESE.

Szombathelyi Egyetemi SE-Atomerőmű SE 60:53 (19:15, 12:14, 18:15, 11:9). - Szombathely, 50 néző, NB II-es női kosárlabda-mérkőzés, vezette: Tóth K., Esztergályos.

SZoESE: Magyar 5, Haklits 8, Hollósy 19/3, Orbán 15, Kapui 4. Csere: Ányos 9/3, Kövér -, Stieber -, Szabó -. Edző: Kláris Zoltán.

A szombathelyi csapat ezúttal rossz napot fogott ki, főleg támadásban teljesített gyengén, nem sikerültek a befejezések. A végig kiélezett meccset azért nyerték meg a hazaiak, mert nagyon akarták a sikert, és elszántan küzdöttek a győzelemért.

Szombathelyi Egyetemi SE-Komlói Bányász 78:54 (29:15, 20:6, 17:18, 12:15). - Szombathely, 30 néző, NB II-es női kosárlabda-bajnokság, vezette: Németh, Lipics.

SZoESE: MAGYAR 3/3, STIEBER 11, HOLLÓSY 16/3, Orbán 8, ÁNYOS 21/6. Csere: KÖVÉR 4, WAGNER 4/3, Haklits 2, Szabó -, Erős 3/3, Kapui 6. Edző: Kláris Zotlán.

Az első félidőben fegyelmezetten, koncentráltan játszott a hazai csapat, így tulajdonképpen 20 perc alatt eldőlt a mérkőzés (49:21). Fordulás után kicsit kiengedett a SZoESE, de a győzelem egyetlen pillanatig nem forgott veszélyben.

Kláris Zoltán csapata remekel ebben a szezonban, a tabella éléről várja a pontvadászat folytatását.