2006.11.21. 03:28

Már a harmadik

Budapest (tg) - A B-csoportos női kosárlabda-bajnokság 4. fordulójában már 3. győzelmét aratta a Savaria BC. A szombathelyi lányok idegenben verték a MAFC együttesét.

MAFC Budapest-Savaria BC 51:72 (8:19, 14:17, 12:21, 17:15). - Budapest, 100 néző, NB I. B-csoportos női kosárlabda-mérkőzés, vezette: Madacsay, Sütő.

MAFC: HETÉNYI 9, Klucsik 5, Rózsa -, Schubauer 3, Nagy B. 5. Csere: Baranyai -, Wallacher 6, Angyal 2, Péchy 4, Koncz 2, DEMÓ 8, PELEI 7. Edző: Gorácz Árpád.

Savaria: ÁNYOS 11/9, Magyar Gy. -, ANDORKA 11, SPARKS-HOLLÓSY 25/12, KALAMÁR 10. Csere: Kratochwill 7/3, Magyar A. 1, Szabadfi 2, Koroknai 1, Müller 2, Hanzséros 2, Tóth -. Edző: Szalai János.

Némi meglepetésre villámrajtot vett az esélyesebb MAFC otthonában a Savaria (7. perc: 0:12). A szombathelyi lányok nagy kedvvel, lendületesen játszottak, és szünetig megnyugtató előnyre tettek szert (20. perc: 22:36). Fordulás után ott folytatódott minden, ahol az első játékrészben abbamaradt: a vendégek jól védekeztek, pontos támadásokat vezettek, remek napot fogtak ki Szalai János tanítványai (30. perc: 34:57). Teljesen megérdemelt Savaria-győzelem született.

Szalai János: - Az alaposan átalakított kezdőcsapatunk eléggé meglepte a MAFC-ot. Korán tetemes előnyre tettünk szert, amit taktikus, fegyelmezett játékkal a mérkőzés végéig megőriztünk.