2006.07.24. 02:27

U20 bravúr a javából

Izmir (fp) - Bravúr a javából. A magyar U20-as férfi kosárlabda-válogatott mindössze egy meccset nyert az A-divíziós Eb-n, éppen azt, ami a bentmaradáshoz kellett.

Mórocz Zsolt

Peresztegi Nagy Ákos együttese hat vereséget követően szombaton Németországgal találkozott, ez a csata döntött a bentmaradásról. A németek az utolsó negyedet még hétpontos előnnyel kezdhették, de a magyarok 228-as záró tíz percet produkálva 7063-ra győztek, ezzel bentmaradtak az A-divízióban. Legjobb dobók Vida 11, Farkas A. 10/3, Will 10/9, Hendlein 10/3, Szabó M. 8, (9 lepattanó). Vasárnap a 13-14. helyért rendezett mérkőzésen Lettország átgázolt a mieinken (10169), így végül a 14. helyen zártuk az Európa-bajnokságot. Legjobb dobók Szabó M. 22 (14 lep.), Vesztergom 19. Németország és Fehéroroszország esett ki a B-divízióba, a szerb-török döntő lapzártánk után ért véget.