Szombathelyi kosárlabda

2014.09.09. 18:45

Kosárlabda: Legyőzte a Falco a vendég Fürstenfeldet

Szombathely - A Falco KC Szombathely 2014/2015-ös szezonra készülő A csoportos kosárcsapata edzőmeccsen verte el kedd este az osztrák első ligás Fürstenfeld gárdáját.

A Falco formálódó, újjáalakuló együttese ezen a mérkőzésen mutatkozott be hazai pályán a szurkolótáborának. Ennek megfelelően sok néző fogadta az Arena Savariában a csapatokat. Simon Kristóf és Váradi Benedek kisebb sérülés miatt hiányzott.

Goran Martinics (labdával) remekül kosarazott, Milan Majsztorovics (hátul) a végére lendült bele. Fotó: Unger Tamás

Falco KC Szombathely–Fürstenfeld Panthers 106–81 (21-27, 28-14, 24-22, 33.18).

Szombathely, 400 néző, felkészülési kosárlabda-mérkőzés, vezette: Török Z., Tóth K., Sabáli L.

Falco: Martinics 19/3, Doyne 13/3, Perl 21, Dukics 12, Majsztorovics 8. Csere: Hall 10/3, Will 15/9, Bognár 4, Bus 2, Kovács B. 2, Bazsó 2, Bagó –. Edző: Kálmán László.

Fürstenfeld, legjobb dobók: Balockas 31, Loene 19/3, Blazan 19/3.

A Falco idegesen, sok hibával nyitott. Csak a 3. percben (2-8) sikerült először gyűrűbe találni – de ekkor már egy időkérésen is túl voltak a szombathelyiek. Pörgős, hajtós meccset produkáltak a felek, motivált, szívós ellenfél volt az osztrák gárda. Nem igazán ment a Falcónak, de hajtott a csapat. A második negyed közepén aztán utolérte ellenfelét (14. perc: 32-32), a folytatásban pedig átvette az irányítást. Lassan azért csak elkapta a ritmust a vendéglátó (16. perc: 41-35).

Sőt, egyre felszabadultabban kosarazott, Martinics néhány megmozdulása például komoly tapsot kapott (20. perc: 49-41). Fordulás után rákapcsolt a szombathelyi gárda, de tartotta a lépést a Fürstenfeld. Igaz, ettől függetlenül a Falco vezetése nem forgott veszélyben (30. perc: 73-63). Az utolsó negyedben aztán felőrölte ellenfelét (35. perc: 89-71), és biztos győzelmet aratott a házigazda. És maradt erő a közönség szórakoztatására is – jól mutatkozott be szurkolótáborának a Falco.

– Még nincs összeszokva a csapatunk, az első félidőben nem tudtunk mit kezdeni ellenfelünk agresszív védekezésével, és az alacsony szerkezettel is megszenvedtünk – értékelt Kálmán László. – De a második félidőben, amikor azt játszottuk, amit akartunk, amit tudunk, gyorsan, lendületesen kosaraztunk akkor megtörtük a Fürstenfeldet. Van még dolgunk, de a Sopron elleni meccs óta léptünk előre.

A Falco legközelebb Ausztriában, Oberwartban vesz részt egy négy csapatot felvonultató nemzetközi felkészülési tornán. A szombathelyiek pénteken és szombaton is pályára lépnek. Program, péntek: Güssing–Falco (18.00), Oberwart–Frankfurt (20.00). Szombat: bronzmeccs (17.30), döntő (19.30).