Szombathelyi kosárlabda

2015.11.18. 19:18

Csak majdnem bravúr - A hajrában bukott el svéd riválisa ellen a Falco KC

Szombathely – A FIBA Európa Kupa 4. fordulójában, a sorozat első hazai meccsén a svéd bajnok Södertälje Kings volt a Falco-Trend Optika KC Szombathely vendége: a sárga-feketék nagy csatában kaptak ki.

A nemzetközi sorozat első játéknapján, óriási meglepetésre a Falco 62-54-re nyert Svédországban. A Södertälje a visszavágás reményében érkezett Szombathelyre, a sárga-feketék pedig az újabb bravúros eredményért léptek pályára.

Egészpályás letámadással, erőszakos kosárlabdával nyitott a vendég. De a Falco nem ijedt meg, ráadásul ezúttal a dobóformával sem volt baj, legalábbis ezt jelezte Rundles triplája rögtön az elején (3. perc: 6-4). Felváltva estek a pontok, de rendre a házigazda vezetett. Bognár kifejezetten remek játékkal szállt be a padról, Csomagics is hasznosan teljesített. Ám váratlanul több labdát is eladott a Falco, így elvesztette az első etapot. A folytatásban aztán próbált újítani, sikerült is megállítani a svéd rohamokat. Nem bírtak egymással a felek (15. perc: 33-31) – pontosabban nem tudott mit kezdeni az esélyesebb svéd gárda a remekül védekező vendéglátóval. Keményedett a csata, de a Falco futott neki előnyből az etap hajrájának (19. perc: 44-37). És meg is nyerte az első félidőt, amit Bognár – harmadik! – triplája zárt (47-41). A második félidőt pedig Bognár duplája nyitotta. Ám ezután a svédek percei következtek. Eltűnt a hazai előny (23. perc: 49-49). Kálmán László rögtön időt kért. És ismét tudott újítani a Falco, Hallik belőtte magát távolról, megint a hazaiak kerültek lépéselőnybe (27. perc: 61-55) – pedig a játékvezetők még véletlenül sem fújtak hazai pályát. Szervezetten, tudatosan játszott a Falco, nehezen került helyzetbe a Södertälje. Tíz pontra nőtt a vasiak előnye, ebből kettőt faragtak a vendégek a negyed végére (30. perc: 66-58). Rohant, dobott a vendég, de a hazaiaktól mindig akadt valaki, aki betalált a nehéz pillanatokban. Wright és Rundles vett hátára a csapatát a nehéz pillantokban. Fogytak a percek, de nem fogyott a Falco-fór, sőt (36. perc: 75-65). Ám a Södertälje nem adta fel, kétségbeesett rohamot indított a hajrában, és átvette a vezetést (39. perc: 76-77)! Innen már nem volt visszaút, a kétségbeesettel eldobott triplák nem értek célbe, a vendégek pedig nem hagyták ki a büntetőket. Egy nyerhetőnek tűnő meccset bukott el a végére talán elfáradó Falco. Vastaps kísérte az öltözőbe a hazaiakat.

Falco-Trend Optika KC Szombathely–Södertälje Kings
81-85 (22-24, 25-17, 19-17, 15-27)-.

– Szombathely, 1500 néző, FIBA Európa Kupa, kosárlabda-mérkőzés, vezette: Zurapovic (bosnyák), Horozov (bolgár), Kozlovskis (lett).

Falco: Rundles 9/3, Váradi 8/6, CSOMAGICS 15/3, Hallik 14/12, WRIGHT 12. Csere: BOGNÁR 19/9, Butorac 2, Simon –, Dobos 2. Edző: Kálmán László.

Södertälje: BOWLIN 16/9, Czerapowicz 6, BIZACA 22/6, Pita 2, ANDERSON 17. Csere: Joseph 7/3, Lajesmeiers 8, Spires 7, Ramstedt –. Edző: Vedran Bosnic.

Eredmény alakulása, 3. perc: 6-4. 8. perc: 12-12. 15. perc: 33-31. 17. perc: 39-33. 20. perc: 47-41. 23. perc: 49-49. 27. perc: 61-55. 29. perc: 66-56. 36. perc: 75-65. 39. perc: 76-77.

Kálmán László: – Egy már megnyert meccset buktunk el. Az utolsó három percben megtört a ritmusunk, nem járattuk a labdát, egyénieskedtünk, felhoztuk az ellenfelünket – a másik oldalon pedig a hajrában akadt néhány extra játékos. Nagyon szomorúak vagyunk, mert alaposan megdolgoztunk a sikerért.

Vedran Bosnic: – Ez a második győzelmünk a kupasorozatban, a Falco nem adta könnyen magát, 40 percig keményen kellett dolgoznunk. Csak a hajrában dőlt el a meccs, ez is jelzi, hogy mekkora csatát vívtunk. Jó mérkőzést játszottunk, jó erőben van a csapatom.