Szombathelyi kosárlabda

2015.11.11. 20:57

Csúnya lett a vége - FIBA Kupa: Belgiumban kapott ki a Falco KC

Oostende – A FIBA Európa Kupa 3. fordulójában is idegenben lépett pályára a Falco-Trend Optika KC Szombathely NB I-es kosárcsapata, ezúttal a belga Oostende vendége volt. A találkozót a papírformának megfelelően magabiztosan nyerte meg a házigazda.

A belga együttes remekül szerepel a nemzetközi porondon, az előző játéknapokon az olasz Varese és a svéd Södertälje gárdáját is legyőzte. A Falco egy svédországi bravúrgyőzelemmel és egy olaszországi vereséggel futott neki a mérkőzésnek.

Telenet BC Oostende-Falco-Trend Optika KC Szombathely 91-62 (16-19, 28-13, 28-12, 19-18). - Oostende, 2300 néző, FIBA Európa Kupa, férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Williams (angol), Jones (walesi), Kozlovskis (lett).

Oostende: Djordjevics 5, Gibson 8/6, Archie 8/3, Boukichou 2, Serron 14/3. Csere: Katics 14, Salumu 10, Gillet 18/6, Buza 10, Marelja 2, Marnegrave –, Hemeleers -. Edző: Dario Gjergja.

Falco: Rundles 8/6, Butorac 11/3, Váradi 1, Hallik 10/3, Wright 11/3. Csere: Bognár 2, Csomagics 4, Simon 5, Dobos 3, Bazsó 2, Hódi 5/3. Edző: Kálmán László.

Az eredmény alakulása: 2. perc: 0-5. 6. perc: 12-12. 12. perc: 23-19. 18. perc: 37-22. 20. perc: 44-32. 23. perc: 52-35. 28. perc: 61-40. 30. perc: 72-44. 33. perc: 80-48. 38. perc: 88-59.

A Falco hozta el a labdát feldobás után, Butorac ponttal zárta az akciót, majd Wright jegyzett triplát.  (2. perc: 0-5). De nem sokáig örülhettek a vasiak a jó kezdésnek, rögtön érkezett két belga hármas. A folytatásban felváltva estek a pontok, felváltva vezettek a csapatok (6. perc: 12-12). Rohant mindkét gárda, de azért védekezni sem felejtett el. Igyekezett fokozni a tempót, átvenni az irányítást a házigazda, de tartotta a lépést a rendkívül szervezett, harcos Falco. Olyannyira, hogy megnyerte az első negyedet. A második etapot viszont remekül nyitották a hazaiak, zsinórban hét pontot rámoltak be (12. perc: 23-19), Kálmán László kénytelen volt időt kérni. Jött még egy dupla a belgáktól, majd Hallik triplája szakította meg a nyomasztó szombathelyi gólcsendet. Ám belelendült a vendéglátó, egyre pontosabban játszott. És meglehetősen erős tempót diktált, amihez erőszakos stílus társult. A Falco egyre többet hibázott, eladott labdák, kihagyott ziccerek, elkapkodott dobások jelezték, hogy bajban van a sárga-fekete egylet - nem akadt, aki gyártsa a pontokat, aki hátára vegye a csapatát. Tíz pont fölé nőtt a hazai fór (18. perc: 37-25). A szombathelyiek csak nagy nehézségek árán érték el, hogy nem dőljön el a mérkőzés az első félidőben (20. perc: 44-32). Fordulás után sem változott a játék képe: hét belga pont után Kálmán László maga köré rendelte csapatát (51-32). Hiába, nem sikerült újítani. Nehezen került helyzetbe a Falco, de a védekezése sem működött, szinte minden belga támadás ponttal zárult. A Falco kétségbeesett triplákkal próbálkozott, erősen mérsékelt sikerrel. Így a harmadik etap közepére el is dőlt a mérkőzés sorsa (25. perc: 55-35). Wright ekkor már négy faultnál járt, beszálltak a játékba a Falco fiataljai is. Az Oostende nem lassított, már a 30 pontot súrolta az előnye, a negyedik negyedre nem maradt izgalom (30. perc: 72-44). Az utolsó etapban a Falco erejéből nem futotta egy minden mindegy alapon indított rohamra. Az Oostende viszont láthatóan élvezte a meccset, szebbnél szebb megoldásokkal szórakoztatta szurkolóit (33. perc: 80-48) – többször talán könnyelműsködtek is a hazaiak. Elfáradt, szétesett a szombathelyi csapat, csak asszisztálni tudott a belgák örömjátékához. Hódi pontja zárta a mecset, így végül 30 ponton belülre került a Falco.

Kálmán László: - Nagyon jó csapat az Oostende, más szintet képvisel a csoportban mint a másik két  ellenfelünk. Sajnálom, hogy ennyi lett a vége, de nem tudom elmarasztalni a fiúkat. Amíg bírták erővel, bírták fejeben, addig jól kosaraztak, az első félidő játékéval elégedett vagyok. A második félidőben már átrohantak rajtunk, könnyű kosarakat szereztek - precízen csinálták, erőltették azt amit tudnak. Belekóstolhattunk egy magasabb szintbe.