döntős a szombathelyi csapat

2018.02.17. 17:29

Győzött a Falco Paks ellen

A férfi kosárlabda Magyar Kupa szombati elődöntőjében a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely roppant magabiztosan verte a Paks együttesét.

Fotó: Pókász Endre

A negyeddöntőben a Paks a Zalaegerszeget gyűrte le (61-58), míg a Falco a Pécsen jutott túl (92-83). A szombathelyiek keretébe visszatért a pénteki meccset betegség miatt kihagyó Perl Zoltán – az ugyancsak beteg Aleksandar Pustahvar viszont még mindig nem tudta vállalni a játékot.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely-Atomerőmű SE Paks 81-64 (20-21, 14-11, 25-18, 22-14). – Debrecen, 1000 néző, kosárlabda Magyar Kupa, elődöntő, vezette: Kapitány G., Tőzsér D., Frányó P.

Falco: GOVENS 22/9, NORFLEET 13/9, VÁRADI B. 10, BORISOV 18/18, Tóth N. 6. Csere: TAYLOR 10, Perl 2. Edző: Srecko Sekulovic.

ASE: HINDS 17/6, Ruják 13/9, Barnies -, Eiligsfeld 6, GUINN 20/6. Csere: Ogunyemi 8, Medve -, Garamvölgyi -, Gulyás -. Edző: Teo Cizmic.

Az eredmény alakulása, 3. perc: 3-9. 8. perc: 20-19. 14. perc: 28-25. 18. perc: 34-32. 20. perc: 34-32. 23. perc: 41-34. 28. perc: 57-48. 32. perc: 64-50. 36. perc: 74-57. 38. perc: 74-64.

Lendületes játékkal, dobópárbajjal kezdtek a csapatok – az ASE három triplával nyitott, meglépett (3. perc: 3-9). És a folytatásban is az agresszív paksiak diktálták a tempót. De aztán a Falco rendezte sorait, főleg a védekezését, és megkezdte a zárkózást. Olyannyira, hogy Govens vezérletével a fordítás is összejött (8. perc: 20-19). Az első negyedet végül egy ponttal nyerte a Paks. Váltott vezetéssel folytatódott a meccs, kicsit lassult a pontgyártás. A Falco kispadjáról Taylor harcos, hasznos játékkal szállt be a palánk alá. És ekkor már zömében a szombathelyieknél volt a néhány pontos előny. Mindkét oldalon maradtak ki helyzetek, csúsztak hibák a játékba, alapvetően nem igen bírtak egymással a felek, így mindössze két pontos vasi előnyt mutatott a nagyszünetben az eredményjelző (20. perc: 34-32).

A második félidőt Govens 2+1-es akciója nyitotta, majd Taylor pillanatai következtek (23. perc: 41-34). Magához ragadta az irányítást a Falco – de azért olyan nagyon megnyugtató előnyre nem tudott szert tenni. Ha nehezen is, de tartotta a lépést az ASE. Ám a szombathelyiek egyre gyorsabban kosaraztak, az ellenfél csak faultokkal tudta tördelni a játékot. Ekkor már jött néhány leindítás utáni könnyű kosár a vasiak részéről. Ettől függetlenül maradt izgalom az utolsó negyedre (30. perc: 59-50). A negyedik etap elején azonban gyorsan tíz pont fölé növelte előnyét a Falco. Borisov negyedik triplája után időt is kért a paksi kispad (32. perc: 64-50). Futnia kellett az eredmény után a paksiaknak, de kapkodtak, sokat hibáztak, sok labdát szerzett a Falco. A szombathelyiek viszont higgadtan, szervezetten játszottak, szinte minden támadásukat ponttal zárták, és a védekezésük is rendben volt (36. perc: 74-57) – Borisov pedig nem tudott hibázni távolról. Nagyon úgy tűnt, hogy korán eldől a meccs. A közvetlen hajrában még indított egy elkeseredett rohamot az ASE (38. perc: 74-64), amit Norfleet irányításával könnyedén visszavert a Falco. És végül sima győzelmet aratott.

A roppant magabiztos szombathelyiek a mérkőzés nagy részében a kezükben tartották az irányítást, vezettek, nem igazán tudta meglepni őket az ASE. Ráadásul úgy jutott be a döntőbe a Falco, hogy a betegségből lábadozó Perl Zoltánnak mindössze 10 percet kellett játszania. És talán nem is hajtotta ki magát igazán a Sekulovic-csapat – így maradhatott szufla a vasárnapi (17.30) döntőre.