2009.04.28. 02:27

Nem borult a papírforma a kézilabda NB II-ben

Körkép - A papírforma szerint a CVSE és a SZoESE is kikapott az NB II-es férfi kézilabda-bajnokságban - a Gotthárd szabadnapos volt.

Celldömölki VSE-Mávépcell-Várpalotai Bányász SK 19:41 (11:18). - Celldömölk, 50 néző, NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés, vezette: Kálmán, Nagy.

CVSE: Harkály - Bakonyi 3, Rozmán 6, Derzsényi 1, Ludvig, Kazári 5, Berghoffer 2. Csere: Ahmatovics 1, Lendvai 3, Kozma, Németh Z., Németh B. Edző: Fancsali Ferenc.

Az utolsó helyezett fogadta az elsőt, ennek megfelelően alakult a mérkőzés: a hazaiak csak a 10. percig tudták tartani a lépést (5:7). Aztán a bajnokjelölt egyre nagyobb előnyre tett szert, a második félidőben már tetszés szerint érte el góljait. A minden tekintetben jobb Várpalota ilyen arányban is megérdemelten nyert. - Ifi: 17:22 (8:10). - Jók: Németh B. 6, Németh Z. 4.

Komáromi AC-Szombathelyi Egyetemi SE 39:31 (20:16). - Komárom, 250 néző, vezette: Kosztend, Pap.

SZoESE: Orbán - Huszti 3, Szakács P. 3, Skoda 8, Benczik 5, Csipszer 5, Pekár 2. Csere: Józsa 1, Kmety 3, Szakács T. 1, Szakács D. Edző: Kósa Ottó.

Jól kezdtek az egyetemisták a második helyezett otthonában (18. perc: 10:10), a folytatásban azonban már a hazaiak irányítottak. A második félidőt például 5:0-s rohammal nyitotta a Komárom (36. perc: 25:16). A szombathelyiek futottak az eredmény után (42. perc: 27:22), de az esélyesebb hazaiakat már nem sikerült megszorítani. - Ifi: 32:27 (17:15). - Jók: Kmety 12, Szabó V. 7, Szakács T. 5.

A BorHotel-Szentgotthárdi KK a Győrújbaráttal játszott volna, ám a győriek visszaléptek a bajnokságtól.