2009.06.24. 02:29

Hat ország 1600 kerekese a mountain bike hegyiversenyen - Gergácz Péter kilencedik lett

Szilvásvárad - Hat ország 1623 versenyzője indult a T-Mobile TOP Maraton sorozat esőáztatta idénynyitó mountain bike hegyiversenyén. A vasiak közül Gergácz Péter kategóriájában kilencedik lett.

Gergácz Zoltán

A három táv - 39, 70, 117 km - egy szerpentinen vezető 12 km-es, húzós emelkedővel kezdődött, majd egy 1,5 km-es, köves, sáros, csúszós részre váltott. Ezt követően az erdős részen már aztán a dagonyázás volt főszerepben. A bükki sártengerben sok volt a bukás, defekt, láncszakadás, váltóhiba. Az emberpróbáló versenyen megyénket hárman képviselték: a 39 km-es távon (szintkülönbség 750 m) Gergácz Péter és Hernáth Márton, a 70 km-en Hernáth Attila. Az U19-eseknél (36 induló) Hernáth Márton 2:08,28 óra alatt teljesítve a távot 14. lett. A felnőttek mezőnyében (155) Gergácz Péter végig az élmezőnyben haladt. Az egyik kanyarban nagyot bukott, majd ezt még tetézte, hogy 6 km-rel a cél előtt a bringa váltója is felmondta a szolgálatot. Ennek ellenére 1:58,19 óra alatt teljesítette a távot a Galaxy Fitness Club versenyzője, és az előkelő 9. helyen végzett. A 70 km-es távon a master 2-ben (26) 1760 m volt a szintkülönbség. Jól tekert Hernáth Attila is, és 5:04,52 órával 10.-ként haladt át a célvonalon. A 117 km-es távon az olimpia után először rajthoz álló Parti András diadalmaskodott.