2009.11.14. 19:05

MJUS-Fortress Körmend-Dombóvár KC kosárlabda-mérkőzés - online tudósítás (88:71)

A negyedik negyedben nem csökkent a vendégek hátránya, rengeteg hibával játszottak, míg a Körmend magabiztos játékával eldöntötte a mérkőzést.

Bonyhádi Zoltán

MJUS-Fortress Körmend – Dombóvári KC 88:71 (30:14, 18:21, 17:16, 23:20).
Körmend, 2000 néző, NB I. A-csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Földházi, Cziffra, Makovszky.

Körmend: THOMAS 11/3, Fodor G. 10, FERENCZ 15/9, SCOTT 21/3, ALEKSZEJEV 13.
Csere: Tóth G. -, Booker 11/6, Kutasi 3/3, Hegedűs 2, Trummer 2, Kocsis -.
Edző: Sabáli Balázs.

Dombóvár: LAGRANGE 20/12, Balogh 2, Walker 9/3, Panta -, Jones 12/3.
Csere: SZŐKE 14/3, dr. Deák 10/6, Spencer 2, Csirke -, Klír 2.
Edző: Adiran Budurean.

A csapatok már javában melegítenek, a közönség szépen gyűlik, nemsokára kezdődik. A héten lázas betegséggel bajlódó Tóth Gergő is mezt húzott. A hazai játékosok a közelmúltban elhunyt dombóvári edzőre, Bálind Józsefre emlékezve "Isten Veled, Jampi Bácsi!" feliratú fekete pólóban vonultak ki a bemutatáskor, majd azt követően kidobálták a szép számmal érkezett vendég szurkolóknak. A feldobást egyperces gyászszünet előzte meg.

1. negyed

1. perc: A Dombóvár hozta el a labdát, az első pontok azonban a körmendi Ferenczhez köthetők: 3:0

2. perc: Alekszejev harcolt ki személyi hibát, mindkettőt értékesítette: 5:0

4. perc: Lagrange pontjaival szépítettek a vendégel, azonban Scott triplával válaszolt: 9:5

5. perc: Scott újabb kosara után dombóvári időkérés: 11:5

6. perc: Scott percei folytatódnak: "Tíz! Tíz! Tíz!": 15:5

7. perc: Alekszejev blokkja után Fodor G. szerzett könnyű kosarat: 17:8

9. perc: Gyors kosarak mindkét oldalon, Ferencz büntetői után: 26:12

10. perc: A vendégek dobásai rendre kimaradnak, amit a Körmend kíméletlenül kihasznál: 30:14

2. negyed

11. perc: Walker kosara után Szőke dobhatott büntetőt: egy bent, egy kimaradt: 30:17

13. perc: A szünet óta nem esett körmendi kosár, a vendégek viszont kezdenek felébredni, hazai időkérés: 30:19

14. perc: A dombóvári 8:0-ás szériát Alekszejev állította meg: 32:22

15. perc: Booker is beköszönt egy triplával, Walker ugyancsak a vonal mögül válaszolt rá: 35:25

16. perc: Tovább csökkent a körmendi előny, újabb időkérés: 37:30

17. perc: A körmendi palánk alatti ügyetlenkedés megbosszulja magát: Szőke jóvoltából kosár, plusz büntető: 41:33

19. perc: Dombóvári időkérés után Alekszejev büntetőzött, majd lepattanózott a túloldalon: 45:33

20. perc: Trummer első pontjait ováció fogadta: 48:35

Félidei statisztika: A körmendiek három legjobbja: Scott 10, Thomas 9/3, valamint Alekszejev 9, míg a vendégeknél Lagrange 11/3, Szőke 11/3, Jones 6 pontot szerzett.

3. negyed

23. perc: A szünet óta tartó kosárcsendet Walker törte meg: 48:37

24. perc: Balogh húzza a lábát, Deák váltja; Ferencz és Fodor kosarai után időkérés vendégoldalról: 53:37

25. perc: Ferencz újabb triplájával már 10 pontnál jár: 56:42

26. perc: Gyors vendégpontok után Sabáli Balázs kért időt: 58:47

27. perc: Thomas ziccerével újra 13 pont a körmendi előny: 60:47

29. perc: Ismét kapaszkodik fel a Dombóvár: 60:51

30. perc: Feszült a hangulat, Kutasi triplája zárta a harmadik játékrészt: 65:51

4. negyed

32. perc: Míg a körmendi táborban fieszta-hangulat kezd kibontakozni, addig a pályán Fodor ziccerével: 67:56

33. perc: Booker harcolt ki személyi hibát, sikeresen büntetett is a vonal mögül: 69:59

35. perc: Kevés a mezőnykosár, sok a fault: 71:64

36. perc: Thomas ült sokáig a labdán, majd egy ügyes kiosztással Scott triplázott, a vendégek időt kértek: 76:64

37. perc: Ismét Scott volt eredményes, 19. pontjával már eldőlni látszik a mérkőzés: 80:64

38. perc: Booker tört be sikerrel, majd egy labdaszerzést követően adott látványos gólpasszt Ferencznek: 86:67

39. perc: A dombóváriak úgy vigyáznak a labdára, mintha nekik kéne húzniuk az időt, kosárig nem jutottak, ellentétben a hazaiakkal: 88:69

40. perc: Már az is belefért a hazaiaknak, hogy Booker zsákolást hagyjon ki: 88:71

A mérkőzést követő első vélemények:

Adiran Budurean: Nyerni jöttünk, ami sajnos nem sikerült. A Körmend jobban játszott és többet is hibáztunk.