2009.12.02. 03:25

A SZOI, a Tinódi, a KDG és a Kereskedelmi sikere

Befejeződtek a VI. korcsoportos kézilabda, valamint az V. és VI. korcsoportos lány röplabda diákolimpia megyei döntői.

Vastag Nándor

A kézilabda VI. korcsoportjában a fiúknál a hazai pályán szereplő Szentgotthárdi Oktatási Intézmény csapata két magabiztos győzelemmel végzett az élen, második a sárvári Tinódi, harmadik a Savaria lett.

A mérkőzések:
SZOI - Savaria 36:9
Tinódi - Savaria 17:11
SZOI - Tinódi 29:15

A végeredmény: 1. SZOI 4 pont, 2. Tinódi 2, 3. Savaria 0.

A lányoknál a selejtezők után négy gárda jutott a sárvári fináléba, ahová a Tinódi a SZOI elleni 22:13-as, a Szent-Györgyi a Horváth Boldizsár elleni 20:15-ös győzelmét vitte magával. Az újabb torna után a sárvári iskola csapata győzött a Szent-Györgyi, a Szentgotthárdi Oktatási Intézmény és a Horváth Boldizsár előtt.

Tinódi - Szent-Györgyi 22:19
Horváth Boldizsár - SZOI 19:20
Szent-Györgyi - SZOI 23:20
Tinódi - Horváth Boldizsár 17:12

A végeredmény: 1. Tinódi 6 pont, 2. Szent-Györgyi 4, 3. SZOI 2, 4. Horváth Boldizsár 0.

Az V. korcsoportos lány röplabdában két szombathelyi csapat kétszer mérkőzött meg egymással. A győztes a Kereskedelmi lett, miután mindkétszer 3:0-ra nyert a Szent-Györgyi ellen.

A VI. korcsoportos lány röplabdában négyes finálét rendeztek, melyet a KDG nyert meg, a Kereskedelmi, a Premontrei és a Tinódi előtt.

KDG - Kereskedelmi 3:0

A végeredmény: 1. KDG, 2. Kereskedelmi, 3. Premontrei, 4. Tinódi.

Mind a négy első helyezett, így a SZOI, a Tinódi, a Kereskedelmi és a KDG az országos elődöntőbe jutott. A másodikok közül a Szent-Györgyi lány kézilabdacsapata elentkezett selejtezőre, ahonnan szintén kiharcolhatja a továbbjutást.