2010.06.23. 02:29

Kar- és kulcscsonttörések a mountis-viadalon

Jól szerepeltek a TOP Maraton versenysorozat évadnyitó nemzetközi versenyén a vasi mountis kerékpárversenyzők.

Gergácz Zoltán

A szilvásváradi rajttal vette kezdetét a T-Mobile TOP Maraton hegyikerékpáros versenysorozat idei évadja. A bükki Nemzeti Parkban 9. alkalommal három távon - 39, 70, 117 km - megrendezett Szilvásváradi Caprine Maratonon 1436-an álltak rajthoz. A táv egy húzós, 12 km hosszú emelkedővel kezdődött, majd csúszós, sáros, köves terep következett, amin sok volt a defekt, a láncszakadás, a bukás, valamint a komoly sérülés (kar- és kulcscsonttörés). Az erős nemzetközi mezőnyben a legjobb honi kerekesek mellett svájci, holland, német, román és szlovák bringások is rajthoz álltak. A legnevesebb versenyző kétségkívül a 2009-es csapat világranglista első Merida gárdájának svájci kerekese, az Eb ezüstérmes Andreas Kugler volt, aki a 117 km-en rajthoz állt 95 fős mezőnyben papírforma győzelmet aratott. Megyénket hét versenyző képviselte, közülük a rövidtávosok (39 km) tettek ki magukért.

A legjobb időt a 158 főt számláló felnőtt férfiak mezőnyében induló Gergácz Péter (Galaxy Fitness Club) érte el: az 1:47,20 órás teljesítménye a 12. helyre volt elég. Az U15-ösöknél (23) Hernáth Kornél 2:23,09-cel a 12. lett. Az U19-es korosztályban (27 induló) Hernáth Márton 2:03,49 órás idővel a 7. helyen végzett. A felnőtt nőknél (32) Veres Boglárka 2:26,07-tel a 9., a master II.-ben (16) Németh Eszter 3:08,42-vel a 9. lett.

Középtávon a master I.-ben Bakó Attila 6:30,59, master II-ben Hernáth Attila 5:26,04 óra alatt teljesítette a 70 km-es, 1760 méter szintkülönbségű pályát.

A versenysorozat következő állomása július 4-én Visegrád lesz.