2010.08.10. 03:48

MTB-s aranyeső - Négy vasi érem a régiós maratonon

Kitettek magukért a vasi MTB-s kerekesek: az öt indulóból négyen érmet nyertek a Bakony Régió Maratonon.

Gergácz Zoltán

Megyénket öt versenyző képviselte, s amire korábban még nem volt példa: közülük négyen dobogóra is állhattak. A legjobb eredményt a Galaxy Fitness Club-Metrikont versenyzője, Gergácz Péter érte el, akinek már régóta érett az érem, de ebben a technika ördöge (defekt) mindig megakadályozta. Most összejött. A soproni Stippinger Lászlóval végig nagy csatát vívott, aztán a cél előtt 4 km-rel sikerült meglépnie és végül egy perc előnnyel (45:06 perc) a felnőtt kategória győztese lett.

Az abszolút versenyben (90 induló) pedig a Master 1-ben nyerő, szintén soproni Németh Gyula mögött a második helyen végzett. Ugyancsak rövidtávon az U15-ös kategóriában Hernáth Kornél (55:36), valamint a Master 2 női kategóriában Németh Eszter (1:18:20 óra) szintén az első helyen végzett. Középtávon az U19-eseknél Hernáth Márton (1:51:28) másodikként haladt át a célvonalon, míg Master 2-ben Hernáth Attila (1:57:03) az ötödik helyen zárt.