2010.10.30. 13:35

Körmendi vereség a piros-fekete rangadón (70:80)

Elvesztette veretlenségét a MJUS-Fortress Körmend: hiába játszott fölényben az első félidőben, a Szolnok annyira feljavult a második játékrészre, hogy végül tíz ponttal szinte simán megnyerte a mérkőzést.

Ambrózai Zsuzsanna-Pum András

MJUS-Fortress Körmend - Szolnoki Olaj 70-80 (20-14, 20-23, 9-21, 21-22).
Körmend, NB I. A-csoportos bajnoki férfi kosárlabda-mérkőzés. Vezette: Földházi T. Cziffra Cs. Török R.

Körmend: Ruják 6/3, Moore 20/3, Ferencz 15/9, Bell 12/3, Dávid 8.
Csere: Fodor G. 2, Németh -, Davis 4, Hegedűs 3/3, Boldizsár -.
Vezetőedző: Sabáli Balázs.

Szolnok: Trotter 19/3, Horváth Á. 20/12, Budimir 9, Clark 6, Báder 11.
Csere: Trepák 8/3, Fodor M. 7/3.
Vezetőedző: Pór Péter.

1. negyed:

1. perc: A mérkőzés első támadását a hazaiak vezethetik, Dávid révén az első pontokat is a Körmend jegyezheti: 2:0

2. perc: Kivédekezett vendég-támadás után Bell tévesztett triplát, Ruják támadólepattanója után újra az amerikai került helyzetbe: 4:0

3. perc: Báder a palánk alatt megszerezte a Szolnok első kosarát (4:2), Ruják a büntetőket harcolt ki: 5:2. Trotter könnyű kosarával: 5:4

4. perc: Bell triplájával már ötpontos (8:4), majd Moore tempóból növeli a Rába-parti pontokat: 10:4

5. perc: Trotter büntetőzött (10:6), majd ezt követően Moore tört be Báderen keresztül, a kosár jó, fault miatt büntetőt is dobhatott: 13:6. Két gyorsan elkapkodott támadás után Báder, majd Moore is tévesztett: 13:6

6. perc: Trotter betörésével kosához jutott, majd egy időkérést követően Fodor is betalált: 15:8

7. perc: Báder helyett Trepák a pályán, Horváth Ákos távolról tévesztett.

8. perc: Trotter ziccert hagyott ki, majd Németh kapott Clarktól egy méretes sapkát. Trotter gyors kosara után Dávid Gergely válaszolt szinte azonnal: 17:10

9. perc: Németh veszti el a labdát, Trotter bezsákolta (17:12). A hazaiak egyik nagy triplaszakértője, Ferencz pontjaival: 20:12

10. perc: Fodor Márton duplájával zárkózik fel a Tisza-parti gárda: 20:14

2. negyed:

11. perc: Horváth triplájával nyitja a második negyedet (20:17), Hegedűs távolról válaszolt: 23:17

12. perc: Trepák sem fog fázni télen, Hegedűs méretes sapkát osztott ki neki. Horváth goaltending-kosarával: 23:19

13. perc: Fodor Gergely betör, majd pontokat szerez (25:17). Davis, majd Ruják pontjaival tíz pont felett a Körmend előnye: 30:19

14. perc: Ruják térül-fordul, majd tempóból téveszt, a labda azonban a hazaiaknál, a kosár elmaradt. Báder büntetőzött: 30:21

15. perc: Trotter kiosztotta Bádernek, aki nem merte eldobni első szándékból, végül Fodor Márton triplájával: 30:24

16. perc: Ruják kosara után Bell szerelte Trottert, Moore könnyű ziccerhez jutott: 34:24.

17. perc: Budimir erőszakosan, de sikerrel tört be (34:26). Dávid megszenvedte Báderrel szemben, a labda lepattant a gyűrűről, majd Fodor belemenés-gyanús kosarakor maradt néma a síp: 34:28

18. perc: Horváth faultolta Moore-t, az amerikai büntetőkből növeli pontjait (36:28). Horváth tempóból hozza a szokásost: 36:30

19. perc: Bell a büntetővonalról is pontos (38:30), Ruják Trepáktól szerzett labdát, majd Marcus Moore eresztett el egy távolit: 40:32

20. perc: Trotter triplája után a Budimir-Horváth páros révén tovább zárkózott a Szolnok, ezzel a félidő: 40:37

Félidei statisztika:

Dobószázalék (2 pontos): 61%, illetve 51%.

Dobószázalék (3 pontos): 29%, illetve 27%.

Dobószázalék (büntető): 86%, illetve 100%.

Lepattanók: 15, illetve 13.

Gólpasszok: 8, illetve 5.

Szerzett/eladott labdák: 8/4, illetve 4/5.

VAL-mutató: 58, illetve 44.

Legjobb pontszerzők: Moore 13, Bell 7/3, Ruják 6/3, illetve Trotter 13/3, Horváth 7/3, Fodor M 7/3.

3. negyed:

21-22. perc: Három elrontott támadás után Horváth Ákos révén a Szolnok egyenlítve kezdi meg a második félidei pontgyártást: 40:40

23. perc: Bell szereli Bádert, majd Budimir kosarával ma először vezet a Tisza-parti gárda: 40:42

24. perc: Továbbra sem találja magát a Körmend, úgy tűnik, kifog rajtuk a Szolnok megújult védekezése. Horváth alley-up-ra adta fel Clarknak, így négypontos előnyre tett szert a vendég csapat, Sabáli Balázs időt is kért: 40:44

25. perc: Báder pontjaival tovább növeli a Szolnok előnyét (40:46). Dávid Gergely több, mint öt perc után szerez hazai pontokat: 42:46

26. perc: Budimir reptében téveszt, Davis ugyanezt tette ziccerből. Horváth kosarával: 42:48

27. perc: Bell kosaraival büntetőből zárkózik a Körmend (44:48), majd Trotter szerez kosarat: 44:50

28. perc: Trepák a büntetővonalról próbálkozhatott (44:51), majd egy labdaszerzést követően Budimir pontjaival húz el még jobban a Szolnok: 44:53

29. perc: Ferencz triplája, majd ziccere után éledezik a Körmend: 49:55

30. perc: Horváth Ákos utolsó pillanatban eldobott trojkája után kilenc pontos különbséggel kezdhetnek a felek a mindent eldöntő negyednek: 49:58

4. negyed:

31. perc: Trepák hárompontosával már 12 ponttal vezetnek a vendégek, egyre csak forrósodik a hangulat (49:61), majd Davis szépített: 51:61

32. perc: Fodor hárompontosból tévesztett, majd Moore tört be, a kosár azonban ismét elmaradt. Ferencz 2+1 pontjával zárkózik fel a hazai csapat: 56:61

33. perc: Zsinórban harmadszor szerez támadólepattanót a Szolnok, kosarak egyelőre azonban nem esnek.

34. perc: Trotter védte kiválóan Moore-t, továbbra sincsenek pontok. Horváth Ákos negyedik tripláját dobta az imént: 56:64

35. perc: Ferencz igazi dobóhelyzet nélkül próbálkozott triplával, hiába.

36. perc: Báder harcolt ki faultot, büntetői előtt azonban körmendi időkérés. A büntetők után hatpontos különbség maradt: 59:65

37. perc: Moore kosarával tovább jön fel a hazai csapat (61:65). Báder újabb büntetőkhöz különbség azonban csak egy ponttal nőtt: 61:66

38. perc: Ferencz hidegvérrel szerzett bomba-triplát, teljesen nyílt a meccs (64:66). Calk büntetőivel növeli a vendégpontokat: 64:68

39. perc: Ferencz Fodor Mártonnal szemben harcolt ki személyi hibát. Az ex-körmendi ezzel kipontozódott, egy sikeres büntetővel: (65:68). Báder 2+1 pontja után újra időt kért Sabáli Balázs: (65:71). Bell tört kosárra, faultolták, egy büntetőt értékesített az amerikai (66:71).

40. perc: Clark zsákolt (68:73), ezzel még mindig nincsen vége. Budimir a büntetővonalról próbálkozhatott, második kísérlete kimaradt (68:74), a labdát azonban Báder szerezte meg, a Körmendnek elúszni látszik a mérkőzés. Újabb vendégbüntetők után: 68:76. Dávid szépítő pontjai után ismét Trotter büntetett, ezzel kialakult a végeredmény is: 70:80