2010.12.01. 03:29

Kétvállon a szlovákok: csoportgyőztes a celli asztalitenisz-csapat

Kemény csatában a hazai pingpongosoknak sikerült győzniük a visszavágón és ezzel csoportgyőztesek lettek.

Gergácz Zoltán

Páros: Lindner, Fazekas- Gasymov, Illas 3-0 (6, 9, 5). A hazai páros esélyeit növelte, hogy a vendégek nélkülözték az első találkozón remekül szerváló kínai Wei Volnant. Ezúttal sikerült visszavágni, a szlovák duónak esélye sem volt a győzelemre (1-0). Egyéni, 1. kör: Kriston-Jaslovsky 2-3 (8, -5, -9, 3, -12). Kriston kint egy szettet csípett, most nagyon közel állt a győzelemhez (1-1). Lindner- Gasymov 3-0 (8, 7, 4). Lindner könnyedén hozta a kötelezőt (2-1). Fazekas-Illas 1-3 (-8, 8, -9, -8). Akárcsak Pozsonyban, most is csak egy szettre futotta Fazekas tudásából a szlovák élversenyző ellen (2-2). 2. kör: Lindner- Jaslovsky 3-2 (9, -8, 11, -8, 7). Az est leglátványosabb és legszínvonalasabb mérkőzése. Lindnernek nagy csatában sikerült törlesztenie a kinti 3-1-es vereségért (3-2). Kriston- Illas 0-3 (-1, -7, -4). Nagy különbség volt a két versenyző között (3-3). Fazekas-Gasymov 3-1 (-14, 5, 3, 9). A balul sikerült első szett után Fazekas hengerelt (4-3). 3. kör: Lindner-Illas 3-0 (10, 6, 7). Lindner a vendégek legjobbja ellen látványos, a találkozó kimenetele szempontjából fontos meccsen hozta a pontot (5-3). Fazekas- Jaslovsky 3-1 (5, -6, 8, 8). Nagyon kellett Fazekas győzelme a végső sikerhez (6-3). Kriston-Gasymov, félbeszakadt 2:0-ás állásnál. Nem incidens miat... A cellieknek olyan jó volt a szettaránya, hogy a 3-2-es szlovák győzelem is a csoportelsőségüket jelentette volna. A bírók nem látták értelmét a folytatásnak.

A kinti 6:4-es vereség után nagy bravúr a celli csapat csoportelsősége. - Győzött: Lindner 3, Fazekas 2, a Lindner-Fazekas páros, illetve Illas 2, Jaslovsky.