2012.04.18. 02:28

Újabb SZoESE-vereség: csak a 11-12. helyért játszhat a kosárcsapat

A középszakaszbeli rájátszás második meccsén is kikapott a SZoESE a MAFC-tól, így elbukta a párharcot, csak a 11-12. helyért folytathatja az amatőr NB I-es női kosárlabda-bajnokságot.

MAFC, legjobb dobók: Gyimesi 16, Fülöp 14.

SZoESE: Szalai 5, Földi 13/3, ORBÁN 24, BICSKEI 14, Handler 4. Csere: Horváth 3, Bencze 2, Mangliár 1, Lumniczer -. Edző: Szalai János.

Az első, szombathelyi találkozó budapesti sikerrel (55-62) zárult. A visszavágót is a MAFC kezdte jobban, az első negyedben szinte átrohant ellenfelén. A SZoESE csak a második etapban tért magához, de nagyszünetig tulajdonképpen eldőlt a meccs (20. perc: 42-24). Ám a szombathelyiek nem adták fel, motivált, harcos játékkal, egészpályás letámadást erőltetve estek neki a vendéglátónak. A becsülettel küzdve egyre csökkentették hátrányukat (37. perc: 68-61), de fordítani már nem tudtak.

A MAFC elleni párharcot így kettős vereséggel bukta el a SZoESE. A folytatásban a 11-12. helyért játszik, az ellenfél pedig a Kecskeméttel szemben alulmaradó Szekszárd II. lesz.

Szalai János: - Az indigót már régen nem használjuk, de mi mégis lekopíroztuk az első, szombathelyi meccset, ismét az első negyedben kaptunk ki. A jobb csapat jutott tovább.