2012.12.02. 19:55

Elrajtolt a SZoESE-Sprint NB II-es röplabdacsapata

Győr - Megkezdődött a pontvadászat az NB II-ben úconc SZoESE-Sprint SC férfi röplabdacsapata számára is. A győri tornát három vereséggel zárták a szombathelyiek.

Mivel mindösszesen öt csapat nevezett az NB II-es férfi röplabda-bajnokság 2012/ 2013-as kiírására, a nagy távolságok miatt tornarendszerben bonyolítják le a pontvadászatot úgy, hogy a rendezőtől legtávolabbi csapat nem vesz részt az adott tornán. Így a szombathelyiek számára csak most, Győrben kezdődött a bajnokság, mert az első négyes csata – még októberben – Kunhegyesen volt.

Széchenyi ESE Győr - SZoESE-Sprint SC 3:0 (20, 12, 18)

SZoESE-Sprint: Bodovics, Oláh, Sólymos, Bai I., Fehér, Garamvölgyi. Csere: Kovács, Nagy, Hanzmann. Edző: Gőczi István.

Az első játszma kiegyenlített küzdelmet hozott (25-20), a másodikban viszont a sok nyitásfogadási hiba és nyitásrontás hamar megpecsételte a vasiak sorsát (25-12). A harmadik szettben rendezni tudta sorait a vendégcsapat, de az egál helyzetekben rendre hibáztak (25-18).

FINO Kaposvár junior– SZoESE-Sprint SC 3:2 (-25, -20, 23, 23, 12)

Az első két játékrészt meglepetésre az újonc, nagyon jó teljesítményt nyújtó szombathelyiek nyerték (25-27, 20- 25). A harmadikban csak nagyon kicsi hiányzott a végső bravúrhoz (25-23), s hasonlóan úszott el a negyedik szett is (25-23). Fej fej mellett haladtak a csapatok a döntő játszmában; de 12-12-es állásnál Nagy Róbert megsérült – innen már csak a kaposváriak szereztek pontot (15-12).

Nagy Róbert sérülése után elúszotta Kaposvár elleni meccs. Fotó: Unger Tamás

Kunhegyes ESE–SZoESE- Sprint SC 3:1 (-18, 15, 22, 18)

A vasárnapi mérkőzésre a vasi gárda kiegészült Borsodi Gáborral, Bai Tamással és Gőczi Rolanddal. Jól is kezdődött számukra a találkozó (18- 25), de a második játékrészben már nem tudtak úgy koncentrálni az egyetemisták (25-15). A folytatásban kiélezettebb küzdelemben, de technikai hibák miatt alulmaradtak a vasiak (25-22, 25-18).

A szombathelyi újonccsapat ugyan mindhárom győri mérkőzésén alulmaradt, de biztató jeleket is mutatott a jövőre nézve.